Пам’яті вчителя!!!

У квітні кафедра садівництва, виноградарства, біології та хімії, Агробіотехнологічного факультету, ОДАУ вшановує світлу пам’ять доцента та українського садівника – Трофанюка Анатолія Павловича талановитого педагога, відомого спеціаліста-практика у галузі плодівництва і розсадництва, засновника впровадження культури персика в Одещині.

З 1985 по 2009 роки доцент А.П. Трофанюк керував кафедрою плодівництва. Під його керівництвом співробітники кафедри постійно впроваджували у навчальний процес і виробництво новітні досягнення науки, передовий досвід і власні розробки. Зокрема, за їх безпосередньої участі, з 1980 року було розроблено 12 проєктів і в 19 господарствах Одещини закладено майже 900 га інтенсивних яблуневих, персикових, аличевих, черешневих і грушевих садів раціональних конструкцій. Саджанці для цих насаджень вирощувались у розсаднику навчгоспу «Червоний хутір». На основі наукових досліджень одержані наступні розробки: удосконалена стратифікація насіння підщеп у розсадниках; розроблена алейно-інтервальна система конструкцій саду; надані рекомендації щодо садіння в захисних смугах аличі та піщаної вишні; розроблений безпересадковий спосіб закладання насаджень персику; запропонована інтенсивна технологія вирощування кореневласних саджанців персику шляхом зеленого живцювання; удосконалена технологія вирощування саджанців яблуні з використанням механізованого зимового щеплення; виявлені кращі прищепно-підщепні комбінації спурових сортів яблуні для богарних умов Причорноморського степу Одеської області; рекомендована нова насіннєва підщепа для персику – гібрид «Супутник» (у 1990 р. внесена до державного Реєстру рослин України); для саду голландського типу яблуні виявлені більш ефективні інтродуковані сорти: «Аріво», «Еліза», «Голден Делішес Рейндерс».

 

Але на превеликий жаль три роки тому, пішов з життя кандидат біологічних наук, доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету Трофанюк Анатолій Павлович. По собі він залишив не тільки багатий науковий спадок, але й алею чудових декоративних Слив Піссарді (Prunus cerasifera Pissardii), які кожної весни нагадують нам, що весна – це сезон воскресіння… Вона не залишає часу на жалі, невдачі, обурення, втрати, розчарування…Є тільки час для цвіту!….

Інші новини

Подати документи