ПРЕДСТАВНИК УНІВЕРСИТЕТУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ НАУКОВОМУ СЕМІНАРІ В МОЛДОВІ

З 23 по 24 квітня 2024 року доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Павло Тихонов взяв участь у міжнародному науковому робочому семінарі «Наукове співробітництво між Швецією, Україною, Молдовою і Литвою», який проводився в Інституті генетики, фізіології та захисту рослин Державного університету Молдови (м. Кишинів, Республіка Молдова). Ініціатива організації заходу надійшла від Відділу селекції рослин Шведського університету аграрних наук в особі пана Махбубйона Рахматова, який запросив представників академічних кіл та дослідників з України, Молдови та Литви.

На семінарі було представлено наукові доповіді 10 дослідниками із 4 країн. Розглядалися теми, що стосуються фізіологічних, біохімічних та генетичних засад селекції сільськогосподарських рослин, стійкості до біотичних та абіотичних факторів навколишнього середовища, застосування технологій молекулярної біології у дослідженні генетичного різноманіття та моніторингу стану рослин.

У рамках наукового заходу науковці відвідали дослідні поля та лабораторії Інституту генетики, фізіології та захисту рослин Державного університету Молдови, де було продемонстровано кілька дослідницьких інфраструктур, а також колекції ароматичних і лікарських рослин, ділянки гібридизації, розмноження та поля конкурентного сортовипробування зернових і зернобобових культур.

Захід завершився наданням пропозицій щодо співпраці між 9 установами зі Швеції, України, Молдови та Литви та подання проекту у рамках конкурсів, оголошених ЄС.