В період з 17 по 23 квітня 2024 року завідувач багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини, РЕАЛІЗОВАНО АКАДЕМІЧНУ МОБІЛЬНІСТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ ЕРАЗМУС + В УНІВЕРСИТЕТІ МЕССІНИ (ІТАЛІЯ)асистент Кафедри інфекційної патології, біобезпеки та ветеринарно-санітарного інспектування ім. проф. В. Я. Атамася Інна Жунько та доцент Кафедри фізіології, патофізіології та біохімії, старший лаборант багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини Оксана Зеленіна відвідали Університет міста Мессіна (Італія). Метою візиту стала участь в академічній мобільності (Staff Mobility for Training) за програмою Еразмус+.

Представники ОДАУ ознайомилися з діяльністю факультету ветеринарних наук італійського університету, зустрілися з його керівником, відвідали лабораторії харчової мікробіології, морфології та гістології, молекулярної біології, залу для проведення розтинів тварин, сімуляційні класи (skill labs), побачили як проходить навчальний процес та як впроваджується система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок (НАССР – System of the Hazard Analysis and Critical Control Point). Також українські науковці мали можливість попрацювати в бібліотеці університету, вивчити сучасну базу наукової періодики та побачити старовинні видання.

Італійські колеги познайомили учасників академічної мобільності з роботою Кафедри паразитології, музеєм кафедри, облаштуванням класів для проведення практичних занять, лабораторіями для проведення ІФА та ПЛР діагностики.

Було надано можливість безпосередньо взяти участь у лабораторно-практичних дослідженнях: проведенні мікробіологічного аналізу якості сиру, проведенні мікробіологічного аналізу якості риби, а також проведенні пилкового аналізу апельсинового меду та аналізу наявності мікотоксинів в харчових продуктах.

Надзвичайно змістовним був візит до Університетської клініки, де представники ОДАУ мали можливість поспілкуватися з персоналом та познайомитися з відділеннями: приймальним, оглядовими кімнатами, хірургічним, інтенсивної терапії, інфекційним, діагностичним, стаціонаром, лабораторією.

Під час робочої зустрічі з працівниками кафедри паразитології, відповідальними за акредитацію факультету ветеринарних наук, отримано інформацію про Європейську асоціацію закладів ветеринарної освіти (EAEVE – The European Association of Establishments for Veterinary Education) та процедуру акредитації, обговорено низку питань щодо можливостей подальшої співпраці.

Також, українські науковці  взяли участь у  конференції з ветеринарної фармакології, токсикології, відвідали зоодворик та міні-ферми. За результатами академічної мобільності досягнуто попередньої домовленості про продовження співпраці, зокрема, проведення гостьових лекцій в режимі онлайн.

Реалізація програми стала першим практичним результатом імплементації Міжінституційної угоди на реалізацію академічної мобільності за програмою ЕРАЗМУС + між Університетом Мессіни та ОДАУ.