Лекція на тему «Кореляційний аналіз» від лектора Гаріп Тюрюнк, професора Університету м. Бордо (Франція)

23 листопада 2022 року пройшла лекція  в дистанційному форматі  запрошеного лектора Гаріпа Тюрюнка, професора  Університету м. Бордо (Франція) на тему «Кореляційний аналіз».  На лекції були присутні здобувачі вищої освіти за всіма рівнями вищої освіти, а особливу увагу лекція визвала у здобувачів за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти в рамках вивчення освітнього компоненту «Статистичні методи обробки інформації в наукових дослідженнях».

Своє вступне слово, професор почав із вираження підтримки України,  відзначив, що глибоко стурбований військовими злочинами, скоєними Росією проти невинного, миролюбного та шанобливого народу України. Висловив підтримку Одеському державному аграрному університету щодо  захисту демократичної, правової та європейської України через розвиток академічної співпраці, спільних наукових досліджень та роботі із міжнародними закладами вищої освіти.

Під час лекції професор Гарі Тюрюнк запропонував слухачам розглянути низку актуальних питань запропонованої теми, розглянувши Статистичні методи вимірювання взаємозв’язків, а саме види взаємозв’язків, поняття про функціональну та стохастичну залежність між окремими явищами; кореляційний зв’язок як окремий вид стохастичної залежності, прямі та обернені, прямолінійні та криволінійні зв’язки; рівняння регресії як форма аналітичного виразу статистичного зв’язку соціально-економічних явищ; лінійне рівняння регресії., коефіцієнт регресії, коефіцієнт еластичності; визначення щільності зв’язку, визначення щільності зв’язку між показниками; лінійний коефіцієнт кореляції, коефіцієнт детермінації, індекс кореляції. Також було розглянуто питання щодо перевірки суттєвості зв’язку з допомогою F – критерію, рангову кореляцію та поняття рангової кореляції, а саме коефіцієнт рангової кореляції Спірмена.