Одеський державний
аграрний університет

Застосування композитних матеріалів та нанотехнологій при відновленні паливної апаратури та гідро обладнання

Застосування композитних матеріалів та нанотехнологій при відновленні паливної апаратури та гідро обладнання

20 травня 2022 року відбулась відкрита лекція на тему «Застосування композитних матеріалів  та нанотехнологій  при відновленні  паливної апаратури  та гідро обладнання» за дисципліною «Теплотехніка та гідравліка», лектор Уминський С.М.

На лекції були  присутні здобувачі вищої освіти факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Агроінженерія», 2 курс.

В даний час національне сільське господарство використовує малоефективні технології, що не дозволяє конкурувати на світовому ринку продовольства. Таких високих показників по зростанню продуктивності неможливо домогтися без використання сучасних машин, а також систем автоматизації та механізації технологічних операцій. При цьому конструкцію сучасних засобів механізації неможливо уявити без гідроприводу (на сьогоднішній день основними силовими елементами, що приводять в рух робочі органи сільськогосподарської техніки, є гідромотори та гідроциліндри). Сучасна сільськогосподарська техніка оснащена гідрофікованими агрегатами і системами, які служать для управління навісними знаряддями. При цьому довговічність зазначених систем визначає економічні показники експлуатації сільгоспмашин в цілому, так як більшість відмов техніки відбувається через несправність їх компонентів. Найпоширенішими і найбільш складними агрегатами гідравлічних систем сучасних машин є насоси з апаратурою автоматичного регулювання продуктивності, а також гідравлічні циліндри, гідромотори та елементи управління у вигляді розподільних і регулюючих пристроїв. Одним з основних вузлів визначаючих рівень функціональної надійності ПА є ПНВТ. Його головні функції – нагнітання палива у форсунки в строго дозованому кількості і забезпечення необхідного моменту початку впорскування. Роботу з дозування палива, що впорскується, в ПНВТ з золотниковим розподілом, здійснює плунжерні пара (ПП). При виробництві ПП дотримується строга геометрія прецизійних поверхонь плунжерів і втулок.

  1. Умови роботи деталей гідравлічних систем сільськогосподарської техніки.
  2. Вплив забруднення робочої рідини на довговічність деталей гідравлічних систем.
  3. Характер, величина зносу і механізм зношування золотникової пари гідророзподільника.
  4. Залізнення, модифіковане дисперсними частинками, як спосіб відновлення золотникових пар.
  5. Вихідні матеріали методу хімічної парофазної металізації металоорганічних сполук.
  6. Механізм утворення композиційних електролітичних покриттів.
  7. Технологія відновлення і зміцнення золотників гідророзподільників.
  8. Довговічність агрегатів паливної апаратури сільськогосподарської техніки.
  9. Аналіз методів  зміцнення та реставрування ПП.

Ознайомитись із презентацією відкритої лекції можна за посиланням.

Інші новини

Подати документи