Одеський державний
аграрний університет

Засідання ради роботавців агробіотехнологічного факультету ОДАУ

Засідання ради роботавців агробіотехнологічного факультету ОДАУ

Забезпечення якості  освіти  та  удосконалення освітніх  та  освітньо-наукових програм  постійно  перебуває  у центрі уваги в ОДАУ. Так 29 березня 2023 року в on-line форматі відбулось чергове засідання Ради роботодавців Агробіотехнологічного факультету. У засіданні прийняли участь голова Ради – завідувач відділу селекції, генетики та насінництва бобових культур Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення НААН професор Січкар В.І., заступник голови – Златов Р.М. – голова ФГ «Балкани» почесний професор ОДАУ,  директор ННЦ ІВіВ ім. В.Є. Таїрова  д. с.–г. наук Ковальова І.А., керівник ДП «Експериментальна база «Дачна» мережі господарств СГІ-НЦ НС НААН Семеніхін М.П., керівник ТОВ «Сінергія – Е» Гонцов О.А., керівник ФГ «Пан Білан» Білан В.О. Також у засіданні прийняли участь декан Агробіотехнологічного факультету Зорунько В.І., в.о. завідувача кафедрою польових і овочевих культур професор Рудік О.Л., секретар Ради – заступник декана з наукової роботи  доцент Валентюк Н.О.

Головною темою засідання було обговорення проєктів освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 201 «Агрономія», 202 «Захист і карантин рослин», 203 «Садівництво, плодоовочівництво і виноградарство» та освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія».

Із загальним аналізом динамізації проєктів програм за останні роки та зміни проєктів, які знаходяться на сайті Одеського державного аграрного університету, виступив декан Агробіотехнологічного факультету Зорунько В.І. Головуючий засідання професор Січкар В.І. відмітив збільшення загальної кількості вибіркових дисциплін за кожним рівнем вищої освіти, що дає можливість здобувачам вищої освіти реалізувати власну освітню траєкторію, проявляти ініціативність і творчій підхід при її вільному виборі та посилити відповідність здобувачів вищої освіти вимогам об’єктів свого майбутнього працевлаштування.

При обговоренні проєктів освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 201 «Агрономія», 202 «Захист і карантин рослин», 203 «Садівництво, плодоовочівництво і виноградарство» члени ради роботодавців прийшли до загальної пропозиції – уніфікувати вибіркові дисципліни за кредитною вартістю та аудиторним навантаженням щодо кількості лекційних та лабораторно-практичних занять.

При обговоренні проєкту освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія» в.о. завідувача кафедри польових і овочевих культур Рудік О.Л. ознайомив членів ради роботодавців з порівняльною характеристикою змісту ОНП третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з минулими роками. Каталог вибіркових дисциплін для здобувачів у 2021 році складав 11 дисциплін, у 2022 році – 13 дисциплін, на 2023-2024 навчальний рік пропонується 16 дисциплін. У 2022-2023 навчальному році була врахована пропозиція  керівника «ДП «Покровське» Баранова О.Л. про необхідність введення вибіркової дисципліни «Адаптивно-ландшафтне землеробство та зміни клімату в Україні». На прикладі власного досвіду господарства, яке він очолює, та яке знаходиться в унікальному природному середовищі між Куяльницьким і Хаджибейським лиманами, обґрунтована необхідність саме  адаптивно-ландшафтного  підходу у формуванні  стійкий  та високопродуктивних агроландшафтів із урахуванням процесів  глобального  потепління.  Була також прийнята до впровадження пропозиція професора Січкаря В.І., щодо оптимізації  змісту  робочих програм. Введення до дисципліни «Нішеві культури» більш вагомої змістовної частини «Біологія і технологія вирощування малопоширених зернобобових культур» у зв’язку із підвищеною увагою в останній час до сочевиці, нуту, зимуючого гороху, квасолі та тенденцій овочевого їх використання.

Проєктною групою при підготовці ОНП під керівництвом професора Юркевіча Є.О. на 2023-2024 навчальний рік були враховані пропозиції  минулого засідання Ради роботодавців (протокол №6 від 18.10.2022р.), а саме Семеніхіна М.П. щодо введення вибіркової дисципліни «Біологізації технологій в рослинництві» та Ковальової І.А. – щодо дисципліни «Імунітету рослин в селекції на стійкість до абіотичних факторів». Златов Р.М. запропонував для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти розробити дисципліну, яка б відображала загальні глобальні зміни у світовому аграрному виробництві («Світові проблеми агровиробництва»).

Деканом Агробіотехнологічного факультету було запропоновано членам Ради роботодавців прийняти участь у освітньому процесі на факультеті у якості викладачів від виробництва та підготувати  тематичні виступи на зустрічі зі здобувачами вищої освіти усіх рівнів, що відбуваються щочетверга на другій парі.

Семеніхін М.П., Златов Р.М., Білан В.О, Гонцов О.А., які є випускниками Агробіотехнологічного факультету, запросили до своїх господарств усіх бажаючих здобувачів та співробітників факультету для оновлення та розширення практичних навичок ознайомлення з їх досвідом роботи.

Інші новини

Подати документи