Одеський державний
аграрний університет

Попередні пошукові дослідження здобувачів наукового ступеня доктор філософії (PhD) кафедри польових і овочевих культур

Попередні пошукові дослідження здобувачів наукового ступеня доктор філософії (PhD) кафедри польових і овочевих культур

В сучасному аграрному виробництві широкого застосування набувають біологічні перепрати, наприклад азот-фіксуючої, фосфат-мобілізуючої дії, а також мікологічні препарати та витяжки із вермикомпосту чи інших органічних матеріалів. Вони мають  величезну перспективу для застосування  у виробничих посівах оскільки є елементами екологічних технологій. Наукові дослідження щодо їх вивчення з метою більш широкого та ефективного застосування є вкрай необхідними, оскільки, потрібно визнати, таких поки не достатньо, особливо щодо «другорядних» немаргінальних культур. Так, наприклад, що стосується культури льону олійного робіт такого напрямку в Україні одиниці. Тому такі дослідження проводяться в специфічних умовах Південного степу України в Одеському державному аграрному університеті та Інституті кліматично орієнтованого сільського господарства НААН.

Проте біологічні препарати мають свої особливості – вони  проявляють вибірковість впливу, як живі організми потребують особливої технології застосування, демонструють відтермінований вплив. З цією метою для попереднього вивчення, обґрунтування схеми досліду та програми наукової роботи проводяться пробні лабораторні дослідження в умовах теплиці ОДАУ. Серед препаратів виробниками яких є провідні вітчизняні наукові установи та виробники («БТУ-Центр»; «Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН»; СФГ «Кулаковських»; ФОП «Осипенко С.Б.») були виявлені такі, що в умовах регульованого середовища проявляли найбільший позитивний вплив на проростки досліджуваної культури, мінералізацію органічних матеріалів.

В залежності від біопрепарату яким обробили насіння льону олійного  – проростки були контрастними за схожістю та ураженням хворобами.

 

Попередньо у штучних умовах проводилися дослідження впливу перелічених препаратів на біологічну активність ґрунту відібраного із польової дослідної ділянки. На предмет впливу біопрепаратів на деструкцію лляної тканини (імітація пожнивних решток рослин). Норма внесення для всіх препаратів була відповідна  рекомендаціям до їх застосування.

Результати показали, що біологічна активність ґрунту дослідної ділянки є високою та проявився позитивний вплив  препаратів деструкторів стерні, через  що дослідження необхідно переносити в польові умови.

 

Інші новини

Подати документи