За ініціативи кафедри суспільно-гуманітарних наук за участю Ради молодих вчених 30 жовтня 2023 року відбулась зустріч здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня з практичним психологом та спеціалістом із сучасної психосоматики ІРИНОЮ КОТЛЯРОВОЮ.
Тема зустрічі: «Важливість резильєнтності у військові часи».
Війна в Україні створила величезну потребу у психологічній підтримці населення – від першої психологічної допомоги до комплексного психологічного супроводу. Люди пережили страх, травму та ізоляцію, у них проявляються симптоми тривоги, депресії та стресу.
Здобувачам освіти було запропоновано ряд методик в контексті здатності людини успішно функціонувати в умовах стресу, виявляти психологічну пружність, життєстійкість, спроможність відновлюватись. Психологиня наголосила, що для розвитку резильєнтності потрібна діяльність. Вживання заходів передбачає прийняття людиною рішень, а не ухилення від них. Стійкі люди не уникають рішень: вони проактивні та твердо вірять у свої сили та можливості, довіряють своїм судженням і не бояться змінювати свою думку.
Зважаючи на обставини, що склалися в Україні, і психічний стан населення через воєнні дії, зустріч здобувачів освіти була інформативно насиченою і максимально корисною у подоланні проблеми резильєнтності, пошуку внутрішніх ресурсів особистості, які відкривають нові можливості.
Резильєнтні люди в ситуації невизначеності зміцнюють гнучке мислення, емоційну регуляцію та розкривають власні сильні сторони. Шляхи ж досягнення цього є дуже індивідуальними. Людина не може бути готовою до стресових чи невизначених ситуацій, проте може сформувати в собі відносно оптимальну реакцію на події.