2 березня активну участь у міжнародному онлайн-вебінарі «Кінологія в умовах війни» прийняли здобувачі освітньої програми «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва продукції» та науково-педагогічні працівники Навчально-наукового інституту біотехнологій та аквакультури, проведений Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.
В програмі вебінару розглядались питання освітньої, методичної і наукової діяльності у галузі службової кінології та питання актуальності розвитку галузі кінології в Україні та можливості використання собак з метою пошуку вибухівки, загиблих людей, розмінування мирних територій, ліквідації посттравматичного синдрому різних верств населення. З дуже інформативними та цікавими доповідями виступили спікери:
Віктор ДОСЕНКО, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України. Тема доповіді: «Посттравматичний синдром – актуальність проблеми в аспекті російської війни».
Вадим СЕЛЮКОВ, доктор юридичних наук, доцент кафедри поліцейської діяльності та публічного адміністрування факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ. Тема доповіді: «Службова кінологія під час війни».
Оксана МІРОШНИЧЕНКО, кандидат психологічних наук, доцент, начальник кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби. Тема доповіді: «Психічне здоров’я особистості: виклики та реалії в умовах воєнного стану».
Олександра БЕРЕГОВЕНКО, експерт FCI з екстер’єру, керівник школи соціальної кінології та хендлінгу «Harmonic Dog» (м. Львів). Тема доповіді: «Сучасна соціальна кінологія».
Людмила БУЛА, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ТВППТ та кінології Сумського національного аграрного університету. Тема доповіді: «Перспективи освітніх програм у галузі кінології».
З доповідями стосовно можливостей використання собак під час війни та для ліквідації наслідків воєнних дій виступили зарубіжні партнери – Mathias WINKENJOHANN, інструктор-кінолог з пошуку вибухівки Національної поліції м. Білефельд (Німеччина) та Andzey GUROWSKY, інструктор-кінолог з пошуку загиблих, Фундація розвитку регіону Рабка (Польща), а також Лариса БОРИСЕНКО, керівник пошуково-рятувального кінологічного загону «АНТАРЕС» (м. Павлоград) та Юлія КУРЕНКОВА, суддя КСУ волонтер з підготовки собак для диференціювання запаху вибухових речовин, спеціаліст з каніс-терапії (м. Житомир).
Після вебінару відбулося обговорення за участю представників ДСНС, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Міністерства юстиції, Національної Гвардії та Збройних сил України; Національної поліції, Державної прикордонної служби а також медичних закладів та реабілітаційних центрів.
Дякуємо колегам за плідну співпрацю та сподіваємось на спілкування у майбутньому!