«Рамка для ефективного дизайну мікрокваліфікацій: кращі практики та керівництво для розроблення високоякісних кваліфікацій»
11-12 березня 2024 року Одеський державний аграрний університет прийняв участь у Регіональному семінарі HERE «Рамка для ефективного дизайну мікрокваліфікацій: кращі практики та керівництво для розроблення високоякісних кваліфікацій» у онлайн-форматі. Захід організовано Національним Еразмус+ офісом у Вірменії у співпраці з Arevik OHANYAN, експертом з реформування вищої освіти (HERE), керівником стратегічних проектів Міжнародного університету Євразії, та Національним Еразмус+ офісом в Україні в рамках місій технічної допомоги Еразмус+.
Дводенний семінар почався з вітальних промов, від Олени Козиєвської (керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, експерта з реформування вищої освіти в Україні), Рубена Топчяна (директора Національного центру забезпечення якості професійної освіти), Лани Карлової (координатора Національного офісу Erasmus+ у Вірменії) та Світлани Шитікової (координатора проєктів Національного офісу Erasmus+ в Україні).
Під час першого дня семінару, модератором першого дня була Аревік Оганян, а спікером семінарів була Чіара Фіноккетті, директор CIMEA – NARIC Italia, що представила міжнародні перспективи, глобальні тенденції та кращі практики у розробці мікрокваліфікацій, політичні наслідки розробки мікрокваліфікацій на національному рівні, існуючі регуляції та інструменти забезпечення якості. Модератором другого дня був Юрій Рашкевич, експерт з реформування вищої освіти програми Erasmus+, член Національного агентства кваліфікацій, професор Львівського політехнічного національного університету. Після огляду першого дня та відповіді на невідповідні питання, Чіара Фіноккетті представила процеси, інструменти та кращі практики розробки мікрокваліфікацій на інституційному рівні. Потім вона говорила про зв’язок між технологіями та розробкою мікрокваліфікацій. Семінари завершились сесією обговорень та реакцій HERE та учасників семінару.
Учасники мали можливість:
💡ознайомитися з політичним ландшафтом мікрокваліфікацій, кращими практиками та розвитком на національному рівні;
💡покращити розуміння нормативно-правових актів, що сприяють розвитку високоякісних та доступних мікрокваліфікацій;
💡вивчити структуру дизайну для підвищення компетенцій працівників та підтримки навчання впродовж життя.
Захід став важливим кроком для розбудови знань та обміну досвідом у сфері вищої освіти та розвитку мікрокваліфікацій. Участь ОДАУ підтверджує відданість підвищенню якості освіти та активному впровадженню новітніх підходів у освітній процес 🌟📚
Записи вебінарів, порядок денний, презентації та фото з семінарів доступні за посиланням.