3 березня 2021 року в Одеському державному аграрному університеті відбувся круглий стіл «Штучний інтелект – використання та майбутнє»
У заході брали участь представники Одеського державного аграрного університету та Одеського національного політехнічного університету
Із доповідями на круглому столі виступили: доцент кафедри інформаційних систем – Олександр Анатолійович Блажко та старший викладач кафедри проектного навчання в ІТ Одеського національного політехнічного університету.
Доповідачі розповіли про результати введення в навчальний процес Одеського державного аграрного університету навчальної дисципліни «Системи штучного інтелекту» та визначили спільної позиції, роль цієї дисципліни та подальшу стратегію у підвищенні якості підготовки здобувачів вищої освіти аграрної сфери.
На думку учасників круглого столу, майбутнє України – за цифровою трансформацією.
Сумісна співпраця двох університетів передбачає взаємодію з питань освітньої, наукової і впроваджувальної діяльності, спрямованої на підготовку молодих фахівців і наукових кадрів, що відповідають вимогам сучасного цифрового сільського господарства, а також про проведення спільних навчально-методичних заходів і наукових досліджень у напрямку «Штучний інтелект в аграрній сфері».
Підводячи підсумки наукової дискусії наукова спільнота звернула окрему увагу на подальшій акумуляції зусиль вчених у галузі штучного інтелекту для розвитку національної аграрної науки, необхідність розширення її на рівні підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр». Прийнято рішення модернізувати навчальні програми з урахуванням зміни змісту методичних рекомендацій до курсових робіт відповідних спеціальностей, які будуть враховувати знання отриманні під час вивчення навчальної дисципліни «Системи штучного інтелекту». Проект з модернізації програм буде обговорено на найближчій конференції, що відбудеться 12-14 квітня на базі ОДАУ.
У заключному слові ректор ОДАУ – Михайло Брошков, підвів підсумки круглого столу, висловив подяку усім присутнім та побажання плідних наукових результатів у сфері розвитку інтелектуальних інформаційних технологій і систем.
Наприкінці зустрічі учасники дійшли висновку, що залучення штучного інтелекту у навчальному процесі, відкриває потужні можливості у підготовці фахівців нового покоління для здійснення розвитку аграрної сфери України.