02.09.2021 відбулася Міжнародна науково-практична конференція «М’ЯСНІ ГЕНОТИПИ СВИНЕЙ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (у режимі онлайн) за координації Одеського державного аграрного університету.
Кількість країн учасників – 3 (Україна, Білорусь, Польща).
Загальна кількість учасників склала 46 осіб, серед яких були доктори с.-г. наук, професори, старші наукові співробітники та академіки; кандидати с.-г. наук, доценти, старші наукові співробітники, аспіранти, студенти, виробничники та представники комерційних організацій.
Конференція пройшла жваво у доброзичливому середовищі. Всі доповіді були цікавими. На поставлені запитання до доповідачів були надані вичерпні відповіді.
За результатами конференції було прийнято резолюцію щодо подальших напрямків роботи з м’ясними генотипами свиней в державах, що приймали участь у конференції. Так, у Білорусі є плани апробації власної породи ландрас у 2025 році та подальше дотримання принципів екологічного виробництва продукції свинарства, що забезпечує підвищений попит на таку сировину.
В Україні виникла нагальна потреба у державному дотаційному підході щодо збереженості вітчизняних порід м’ясного напряму продуктивності (української та полтавської м’ясних та червоної білопоясої породи м’ясних свиней), на створення яких витрачено понад 30 років кропіткої праці селекціонерів науковців та практиків.
Професори з Люблинського університету науки про життя зосередили увагу на актуалізації питань якості свинини для подальшої її промислової переробки.