Завідувач кафедри,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Різничук Ігор Федорович
Кадровий склад кафедри
Кафедра генетики, розведення та годівлі сільськогосподарських тварин Одеського державного аграрного університету є основною у системі підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
Основними дисциплінами, які викладаються на кафедрі є «Генетика тварин», «Розведення тварин», «Селекція тварин», «Годівля тварин», «Технологія виробництва кормів та кормових добавок», «Технологія виробництва продукції аквакультури», «Годівля риб», «Породи і селекція собак», «Утримання та годівля собак», «Селекція та розведення бджіл», «Основи наукових досліджень і патентознавство», «Органічна годівля тварин».
На кафедрі відбувається поглиблене вивчення здобувачами вищої освіти таких дисциплін: «Організація племінної справи», «Генетика популяцій», «Ідентифікація та сертифікація племінних ресурсів», «Кормові матеріали», «Кормові добавки», «Технологія виробництва і використання преміксів», «Технологія виробництва і використання кормових сумішей», які об’єднанні за спеціалізацією «Племінна справа» і «Технологія кормів».
За результатами вивчення вищеозначених дисциплін здобувачі вищої освіти мають можливість отримати знання та вміння, необхідні для подальшої наукової та виробничої діяльності, розробки бізнес-планів з питань відтворення поголів’я та годівлі тварин, виробництва кормів і кормових добавок, оволодіти сучасними технологіями, які забезпечують високу продуктивність та якість продукції, визначають економічну ефективність ведення аграрного виробництва.
З метою залучення здобувачів вищої освіти до наукової діяльності, набуття навичок науково-дослідної роботи та застосування отриманих знань у практичних умовах, на кафедрі створено постійно діючі наукові гуртки з таких дисциплін: «Генетика тварин», «Розведення та селекція тварин», «Селекція собак», «Годівля тварин і технологія кормів».
Науково-педагогічні співробітники кафедри генетики, розведення та годівлі сільськогосподарських тварин Одеського державного аграрного університету характеризуються високим рівнем професіоналізму, вітчизняним та зарубіжним передовим досвідом ведення інтенсивного тваринництва.
Науково-дослідна роботи кафедри проводиться за двома напрямками:
- Удосконалення існуючих та впровадження нових методів селекційно-племінної роботи для поліпшення продуктивних якостей в популяціях сільськогосподарських тварин.
- Удосконалення існуючих та розробка нових рецептів кормових сумішей, їх використання в годівлі сільськогосподарських тварин.
Стратегічним напрямком роботи науково-педагогічних працівників кафедри є підготовка фахівців, здатних працювати технологами в умовах сучасного промислового ведення тваринництва, провідними спеціалістами у державних закладах агропромислового комплексу, менеджерами та консультантами з питань генетики, розведення, селекції та годівлі тварин, технології виробництва кормів та кормових добавок, виступати засновниками підприємств приватної форми власності, а також підготовка кадрів для наукових та вищих навчальних закладів за обраною спеціальністю.
Індивідуальний план роботи науково-педагогічних працівників кафедри генетики, розведення та годівлі сільськогосподарських тварин включає у себе виконання навчальної, методичної наукової та організаційної роботи.
Науково-педагогічними співробітниками кафедри проводиться робота щодо розроблення навчально-методичних комплексів дисциплін (НМКД) та їх методичного забезпечення, обладнання аудиторій кафедри засобами візуалізації лекційного та практичного матеріалу.
У відповідності до напрямку науково-дослідної роботи співробітники кафедри беруть активну участь у виконанні держбюджетних та господарсько-договірних науково-технічних робіт, приймають участь у роботі наукових конференцій та науково-практичних семінарів.
Результати досліджень науково-педагогічних працівників кафедри знаходять своє відображення у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, у журналах, які входять в науко-метричні бази Scopus і Web of Science.
За останній період завідувачами кафедри генетики, розведення та годівлі сільськогосподарських тварин (генетики та розведення сільськогосподарських тварин / годівлі сільськогосподарських тварин) були: Чепур Валентина Кузьмівна, к. с.-г. н., професор; Карунський Олексій Йосипович, д. с.-г. н., професор; Чігірьов Валерій Олександрович, к. с.-г. н., доцент; Котець Геннадій Іванович, к. с.-г. н., доцент.
Із 2020 року завідувач кафедри генетики, розведення та годівлі сільськогосподарських тварин Різничук Ігор Федорович, к. с.-г. н., доцент.
Дисципліни, які викладаються на кафедрі:
- Генетика з біометрією.
- Генетика тварин.
- Спеціальна генетика.
- Генетика у ветеринарній медицині та основи розведення тварин.
- Генетичні основи селекції тварин.
- Генетика бджіл.
- Розведення сільськогосподарських тварин.
- Основи розведення тварин.
- Розведення і селекція риб.
- Породи собак.
- Породи і селекція собак.
- Селекція сільськогосподарських тварин.
- Еволюційні основи селекції.
- Селекція і розведення бджіл.
- Годівля сільськогосподарських тварин.
- Годівля тварин.
- Годівля і утримання собак.
- Годівля риб.
- Органічна годівля сільськогосподарських тварин.
- Технологія виробництва та зберігання кормів.
- Технологія кормів та кормових добавок.
- Технохімічний контроль кормів і кормових добавок.
- Технологія виробництва продукції аквакультури.
- Основи наукових досліджень і патентознавство.
- Організація та методика науково-дослідної діяльності.
- Наукові основи годівлі сільськогосподарських тварин.
- Сучасні технології виробництва кормів.
- Наукові основи виробництва та використання кормових сумішей.
- Генетичні та біотехнологічні аспекти підвищення продуктивності тварин
Дисципліни, які викладаються за спеціалізацією «Племінна справа»
- Організація племінної справи.
- Ідентифікація та сертифікація племінних ресурсів.
- Еволюційні основи селекції.
- Генетика популяцій.
Дисципліни, які викладаються за спеціалізацією «Технологія кормів»
- Кормові матеріали та кормові добавки
- Технологія виробництва та використання преміксів.
- Технологія виробництва та використання кормових сумішей для жуйних тварин.
- Технологія виробництва та використання повнораціонних кормів.
- Технологія виробництва та використання додаткових кормів.