6 квітня 2023р. на Агробіотехнологічному факультеті Одеського державного аграрного університету відбулася лекція-зустріч зі стейкхолдером – завідувачем відділу селекції та насінництва ячменю Селекційно-генетичного інституту – національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, канд. с.-г. наук, с.н.с. Легкуном Ігорем Борисовичем.
Даний центр є однією із провідних установ сільськогосподарської науки в Україні та основною з баз практик для здобувачів вищої освіти ОДАУ.
У зустрічі, яка проходила в онлайн форматі, прийняли участь понад 90 здобувачів освітніх ступенів бакалавр, магістр, доктор філософії та науково-педагогічних працівників Агробіотехнологічного факультету.
Для учасників зустрічі Ігорем Борисовичем Легкуном були представлені сучасні досягнення та напрями перспективних досліджень СГІ-НЦНС та висвітлені питання сучасних технологічних підходів, щодо вирощування озимого та ярого ячменю. Розкриті нові підходи в селекції озимих культур, а саме успіхи селекції озимого ячменю щодо стійкості до хвороб, яка пов’язана із залучанням донорів стійкості. Також на зустрічі було висвітлено питання власного успадкування резистентності у гібридних поколіннях F1-F2, яке є надзвичайно актуальним на сьогодення.
Також Ігор Борисович розповів про здобутки в селекції озимих зернових культур, а саме сортів ячменя озимого-двуручок Валькірія, Гордість Пальміри та Скарб Пальміри.
Треба відмітити особливу зацікавленість прі проведенні зустрічі зі стейкхолдером серед здобувачів освіти, яку було проявлено низкою питань, спорів та обговорень.
На сьогодні спільними діями з закладами науки на Агробіотехнологічному факультеті відпрацьовуються нові підходи до побудови нової форми організації освітнього процесу з підготовки фахівців на основі інтеграції навчання та науки. Одним з результатів співпраці установ є підвищення якості підготовки фахівців вищої кваліфікації зі спеціальностей, залучення студентів, аспірантів та молодих наукових співробітників і викладачів до виконання сучасних науково-дослідних робіт.
Зустрічі такого формату є необхідністю сьогодення для залучення, зацікавлення та виховання молодого покоління науковців в Україні.