Представники Одеського державного аграрного університету відвідали Поліський Національний Університет (Житомирський національний агроекологічний університет) для налагодження плідних відносин з дружніми колегами та окреслення перспективних напрямів співпраці для запобігання викликам сьогодення у аграрній сфері та у галузі вищої освіти.
У Поліському національному університеті 23 вересня в рамках робочої поїздки на Житомирщині, побували ректор Одеського державного аграрного університету Михайло Брошков, помічник ректора, координатор з міждународних відносин Булишева Дар’я, доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Петренко Світлана, керівник ФГ «У Самвела» Самвел Мкртчян. Зокрема, вони поспілкувалися з ректором університету Олегом Скиданом, який провів для гостей екскурсію, презентувавши діяльність сучасного освітнього простору «Екоцентр», розробки та досягнення інжинірингової школи, лабораторії робототехніки, навчально-наукового центру космічних технологій, які діють на базі цього закладу вищої освіти.
В Житомирі відбулася робоча зустріч в рамках роботи науково-технічного кластеру Причорноморського регіону. Основою робочої дискусії було обговорення можливостей застосування космічних технологій агромоніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України.
В університеті вже є певний досвід навчального закладу щодо створення і подальшої діяльності регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій у розвитку регіону. Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний комплекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ. Зараз в університеті працюють над амбітним проєктом зі створення системи попередження та ліквідації лісових пожеж – «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності тощо.
Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність – «Космічний моніторинг Землі». Загалом фахівці, які здобули освіту за спеціальністю «Космічний моніторинг Землі», володітимуть сучасними методами і технологіями отримання, оброблення та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень у сферах національної безпеки і оборони, надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку, екології та охорони навколишнього середовища, геології та надр, лісового господарства, аграрного сектору економіки.
Окремо під час зустрічі обговорили проекти регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся», якими займаються представники Поліського національного університету, щодо забезпечення екологічної та протипожежної безпеки лісів та інших екосистем Житомирської області.
«Ми працюємо над амбітним проєктом зі створення системи попередження та ліквідації лісових пожеж – «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій», – відзначив Олег Скидан. – Раніше представили пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності. Крім цього, в університеті нещодавно з’явилася нова унікальна спеціальність – «Космічний моніторинг Землі».
Поліський Національний Університет демонструє прекрасний приклад стрімкого розвитку за всіма напрямками інновацій:
– Noosphere – для комерціалізації Startup-ів здобувачів та молоді;
– Освітній простір «Екоцентр» – з локаціями експозицій екологічного будівництва інноваційного еко-тренду, рослинного та тваринного світу;
– Навчального-науковий центр космічних технологій – для забезпечення космічного моніторингу цільових об’єктів!
Також делегація з Одещини прийняла участь в засіданні круглого столу «Підвищення ефективності та екологічної безпеки сільського господарства Житомирщини в сучасних умовах». Під час засідання якого відбулось обговорення шляхів та підходів з розробки та подальшої реалізації на регіональному рівні проекту протидії незворотним змінам клімату, зменшення витрат і ризиків рослинницької галузі, збереження та відродження родючості земель, покращення водного балансу, за рахунок оптимізації основних технологічних процедур, в тому числі енергозберігаючих принципів ґрунтообробки, інноваційних підходів захисту та живлення рослин, впровадження у с/г виробництво системних біотехнологічних рішень. Вивчення досвіду провідних наукових установ країни та регіону для подальшого відпрацювання регіональної програми біологізації с/г виробництва за підтримки державних органів, вітчизняних науковців та профільних міжнародних організацій та надання об’єднаним територіальним громадам, аграрним підприємствам та фермерам регіону сучасних інструментів для підвищення рентабельності с/г виробництва, покращення екологічної ситуації в регіоні, отримання продукції рослинництва з підвищеними якісними показниками.
Представники Одеського державного аграрного університету на засіданні круглого столу представили сумісний проект з ФГ «У Самвела» – «Комплексної реабілітація, відновлення родючого шару ґрунтів шляхом вселення живої мікроводорості Chlorella vulgaris у вигляді суспензії та її застосування в традиційних та біологізованних системах вирощування сільськогосподарських культур».
Дякуємо ректору Олегу Скидану за ефективну зустріч, теплий прийом. Цінуємо можливість перейняти інноваційний досвід та поділитися власними напрацюваннями в сфері біотехнологій та ветеринарії!