02 квітня 2025 року відбувся міжкафедральний науковий семінар, котрий проводився в рамках нового наукового напрямку «Стажування за програмою ERASMUS + в Університеті прикладних наук ім. Лавослава Ружички у місті Вуковар, Хорватія». Семінар за підсумками реалізації академічної мобільності здобувачами ОДАУ проводився за ініціативи факультету економіки та управління.
Учасниками заходу від ОДАУ були науково-педагогічні працівники, співробітники та здобувачі вищої освіти. До семінару також долучилися співробітники та здобувачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Основними спікерами виступили здобувачки спеціальності «Менеджмент» Анастасія ЖЕКЮ та Катерина ЄРЕМЕЄВА, які успішно пройшли навчання на базі хорватського університету-партнеру (VEVU) у період з 15 листопада 2024 по 14 лютого 2025 року.
На початку заходу модератор – в.о. декана факультету економіки та управління Тетяна МАЦІЄВИЧ розповіла про історію освітньої програми Еразмус+, особливості її реалізації та практичні результати.
Презентація учасниць академічної мобільності була змістовною, креативною та інформативною – аудиторія дізналися про місто Вуковар, динамічний розвиток місцевого університету, специфіку навчального процесу, умови участі у програмі та культурні особливості перебування за кордоном. Крім того учасниці програми розповіли про свій особистий досвід спілкування з європейськими однолітками.
Програмою академічної мобільності було передбачено вивчення 6 дисциплін англійською мовою. Окрім теоретичних знань здобувачки мали можливість застосувати свої навички на практиці. Вони побували в порту міста Вуковар, де дізналися про всі тонкощі роботи суден та фінансового розрахунку.
Фінальна частина семінару пройшла у форматі жвавого спілкування – учасниці академічної мобільності відповіли на численні запитання щодо різних аспектів навчання за програмою Erasmus+.
Начальник відділу міжнародних зв’язків Андрій МАЄВ висловив вдячність учасницям за їхню яскраву та змістовну презентацію. Він підкреслив, що завдяки ініціативі керівництва ОДАУ університет продовжує розвивати міжнародну співпрацю із закордонними партнерами, відкриваючи перед нашою академічною спільнотою нові перспективи. Академічна мобільність дозволила представницям ОДАУ познайомитися з європейською системою освіти, зануритися в міжнародне академічне середовище, відчути студентське життя у VEVU та встановити нові професійні і дружні контакти.
Успішна реалізація програми навчання здобувачів ОДАУ стала черговим кроком у практичному впровадженні Міжінституційної угоди на реалізацію академічної мобільності (Еразмус+, напрям КА1) з VEVU.
Презентацію щодо реалізації академічної мобільності тут