10 травня 2023 року для здобувачів освіти, різних ступенів навчання, зокрема для здобувачів ступеню доктор філософії, та зацікавлених науково-педагогічних працівників у рамках договору про співпрацю з Технічним університетом Молдови (Кишинів) проведена міжнародна онлайн зустріч-лекція на тему: «Особливості створення та проведення дослідів у галузі садівництва, виноградарства та виноробства, лісового та паркового господарства, захисту рослин», лектором якої був Ніколаєску Георгій Іванович, доцент, к. с.-г. н., Департаменту плодоовочівництва, виноградарства та лісівництва.
Слід підкреслити, що кафедра садівництва, виноградарства біології та хімії Агробіотехнологічного факультету має тривалі договірні зв’язки з Технічним університетом Молдови (раніше Державний аграрний університет Молдови), завдяки яким здобувачі можуть проходити практичне підвищення кваліфікації, передбачені академічні обміни, та можливість набувати науковий досвід в університетах країн партнерів, а науковці можуть обмінюватися досвідом.
В рамках даного заходу здобувачі різних освітньо-кваліфікаційних рівнів були ознайомлені з основними вимогами щодо проведення науково-виробничих дослідів та засобами підвищення їх достовірності.
Лектор розповів, як закласти досліди за зонами продуктивності та ефективності. А саме, які фактори є основними причинами варіювання родючості ґрунту на земельному масиві та які заходи слід проводити для підвищення достовірності досліду та забезпечення мінімального варіювання родючості ґрунту.
Здобувачам було показано, як проводиться вибір та підготовка земельної ділянки під дослід, як потрібно проводити вивчення історії полів, вивчення рослинного покриву, вивчення рельєфу та мікрорельєфу, а також їх аналіз.
Данні лекції не лише дають змогу поглиблювати професійні фахові знання, а і розширювати сучасні наукові тенденції в предметній області в певній регіональній зоні.
Результатом співпраці між установами є як підвищення якості підготовки фахівців вищої кваліфікації зі спеціальностей так і залучення здобувачів, аспірантів та молодих наукових співробітників до виконання спільних фахово направлених науково-дослідних робіт та проектів.
На зустрічах даного формату, на факультеті все ширше опрацьовуються нові підходи до побудови організації освітнього процесу з підготовки спеціалістів високого рівня на основі інтеграції навчання та науки.