Одеський державний
аграрний університет

Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ГЕОДЕЗІЇ, ЗЕМЛЕУСТРОЮ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ»

Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ГЕОДЕЗІЇ, ЗЕМЛЕУСТРОЮ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ»

7 липня 2023 року в Одеський Державний Аграрний Університет на спеціальності Геодезія та землеустрій відбулась міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ГЕОДЕЗІЇ, ЗЕМЛЕУСТРОЮ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ.

Організатори конференції: Міністерство освіти і науки України, Одеський державний аграрний університет, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, ГО «Всеукраїнська спілка сертифікованих Інженерів-землевпорядників»

Партнери конференції: Wroclaw University of Economics (Poland), Ризький технічний університет (Латвійська республіка), WATEX SIA (Riga, Latvia), Stoner & Associates Davie, (Florida, USA), Company: Vestas (Швеція), Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, Національний науковий центр “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова”, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Львівський національний університет природокористування, Навчально-науковий інститут біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, ГО “Обізнаний – значить захищений”.

У роботі конференції прийняли участь понад 80 учасників.
Відзначити надзвичайну актуальність та своєчасність розгляду питань й  важливість напрацювань конференції щодо питань геодезії та землеустрою в умовах воєнного стану, учасники конференції вважають за необхідне:

1. Розвивати спільну наукову і освітню діяльність між профільними закладами вищої освіти України і зарубіжних країн, де ведеться підготовка фахівців з напряму «Геодезія та землеустрій».

2. Почати досліджувати та вивчати функціонал національної інфраструктури геопросторових даних з навчальною та виробничою метою.

3.  Інтегрувати в освітній процес сучасні нормативні підходи щодо роботи з геопросторовою інформацією.

4. Запровадити в науковому гуртку з напряму «Геодезія та землеустрій» тематику просторового розвитку на основі оцінки несприятливих фізико-географічних процесів та ситуацій техногенного походження.

5. Пошук шляхів проведення моніторингу пошкоджень природних екосистем  південних областей України  внаслідок бойових дій за  допомогою дистанційного зондування поверхні землі.

6. Залучення спеціалістів-землевпорядників та ГІС до розробки та ведення Виноградарсько-виноробного реєстру в Україні на базі існуючих програмних продуктів та національних платформ, впроваджувати географічні інформаційні системи, як інструменти, що об`єднують дані та їх просторові характеристики та автоматичний аналіз й відстеження змін в динаміці прямо або опосередковано до завдань в рамках 17-ти Цілей Розвитку Тисячоліття, визнаних  світом, адже вони створюють та мають значний потенціал для забезпечення реалізації завдань і висвітлення результатів досягнення індикаторів в рамках відповідних цілей шляхом створення як окремих ГІС-платформ так і додавання тематичних шарів до вже існуючих.

7. Поширити серед освітньо-наукової спільноти інформацію щодо використання мобільних контейнерних та портативних систем фільтрації води, з метою її безпечного використання серед військових та цивільного населення.

Голова оргкомітету                                                        Оксана Малащук

Секретар оргкомітету                                                  Тетяна Мовчан

 

 

Інші новини

Подати документи