Вебінар “Ідентифікатори вченого. Авторські профілі. Реєстр унікальних ідентифікаторів – ORCID”

За ініціативи фундаментальної бібліотеки ОДАУ за участю Ради молодих вчених 19 травня 2023 року відбувся вебінар “Ідентифікатори вченого. Авторські профілі. Реєстр унікальних ідентифікаторів – ORCID”.

В рамках зустрічі Наталія ЛОПАТІНА доповіла про алгоритм створення профілю та ідентифікатора автора ORCID ID і визначила переваги цифрового реєстру.

У науковому світі з ідентифікації науковця починається його комунікація з вченою спільнотою і потужний розвиток його наукової діяльності. Існування універсального профілю, в якому зазначені досягнення  автора, безумовно підвищує його статус та авторитет в науковому світі. Таку можливість надає реєстр унікальних ідентифікаторів вчених усього світу – ORCID (Open Researcher and Contributor ID).

На підставі цього реєстраційного номера науковці забезпечують собі:

• коректну цитованість своїх статей (статті не «втрачаються» пошуковими системами),
  • можливість подавати свої статті до престижних міжнародних наукових видань,
  • можливість формування особистого рейтингу в Українському індексі наукового цитування,
  • можливість участі в рейтингах міжнародного рівня,
  • можливість брати участь у подачі заявок на гранти.

У вебінарі приймали участь проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Тетяна СТЕПАНОВА, завідувач бібліотеки Оксана КРАЙТЕЛЬ, здобувачі вищої освіти ІІІ (освітньо-наукового) рівня, завідувач аспірантури, молоді вчені, науково-педагогічні працівники університету.