КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ |
від 26 серпня 2015 р. № 658 |
Про затвердження Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про вищу освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, що додається.
Прем’єр-міністр України | А.ЯЦЕНЮК |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. № 658 |
ПОРЯДОК
відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців
- Цей Порядок визначає процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах, не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням (далі – кошти).
- Дія цього Порядку поширюється на осіб, які зазначені упункті 1цього Порядку та починаючи з 1 вересня 2015 р. будуть повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у державних або комунальних вищих навчальних закладах.
- У разі наявності за результатами вступних випробувань відповідно до законодавства підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти за певним ступенем за державним замовленням керівник відповідного вищого навчального закладу видає наказ про її зарахування до числа здобувачів вищої освіти та встановлює строк відшкодування такою особою коштів не пізніше 10 робочих днів з дня початку відповідного навчального року.
- Вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано, за її бажанням може здійснити зарахування кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими вона атестована за попереднім місцем навчання, включаючи дисципліни, що вільно вибрані особою, на підставі академічної довідки, виданої в установленому порядку за попереднім місцем навчання.
- Розрахунок коштів, що підлягають відшкодуванню, здійснюється за такою формулою:
де S – кошти, що підлягають відшкодуванню відповідною особою;
n – кількість навчальних семестрів, після закінчення яких особа атестована за попереднім місцем навчання;
30 – норматив кількості кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи на один навчальний семестр;
Vi – фактична середня вартість навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента за і-тий рік згідно із звітом про фінансово-господарську діяльність вищого навчального закладу, де особа вперше здобувала вищу освіту за державним замовленням (відповідно Vi x 0,5 – фактична середня вартість навчання протягом одного навчального семестру);
К – загальна кількість кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими особу атестовано за попереднім місцем навчання;
Kз – загальна кількість кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими особу атестовано за попереднім місцем навчання і які зараховані вищим навчальним закладом за новим місцем навчання.
- На підставі розрахунку витрат, пов’язаних із здобуттям вищої освіти виходячи з фактичної середньої вартості навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента за і-тий рік згідно із звітом про фінансово-господарську діяльність вищого навчального закладу, де особа вперше здобувала вищу освіту за державним замовленням, такий навчальний заклад протягом трьох робочих днів з дня звернення особи зобов’язаний надати їй довідку за підписом керівника та головного бухгалтера навчального закладу із зазначенням фактичної середньої вартості навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента у такому навчальному закладі у розрізі навчальних семестрів.
На підставі розрахунку, проведеного відповідно до пункту 5 цього Порядку, вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, не пізніше трьох робочих днів з дня подання нею довідки, зазначеної в абзаці першому цього пункту, надає розрахунковий документ для відшкодування коштів. При цьому розмір коштів, що підлягають відшкодуванню, збільшується на коефіцієнт, що дорівнює добутку офіційно встановлених коефіцієнтів інфляції на відповідний календарний рік, що визначений за період від дати відрахування особи з вищого навчального закладу до 1 січня року, в якому особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням.
Особа відшкодовує кошти через вищий навчальний заклад, до якого зарахована для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, на окремо визначений спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий органом Казначейства головному розпорядникові коштів, до сфери управління якого належить вищий навчальний заклад, для подальшого зарахування коштів до державного або відповідного місцевого бюджету.
- Керівник навчального закладу, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, може самостійно реструктуризувати відшкодування коштів та встановити строк їх відшкодування протягом поточного навчального року за вмотивованою заявою особи з урахуванням її матеріального стану. При цьому перший платіж повинен становити не менше 50 відсотків загального розміру коштів, що підлягають відшкодуванню.
- Документ, що підтверджує повне або часткове відшкодування коштів до державного або відповідного місцевого бюджету в установленому розмірі, подається до вищого навчального закладу, до якого особа зарахована для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, не пізніше 10 робочих днів з дня здійснення платежу.
Особа, яка не подала зазначений документ, підлягає негайному відрахуванню з вищого навчального закладу.
У разі відмови від добровільного відшкодування реструктуризованих платежів особа негайно відраховується з вищого навчального закладу, а питання відшкодування коштів вирішується в судовому порядку.
- Роз’яснення щодо застосування цього Порядку надає МОН.