Представники Університету взяли участь у Міжнародному БЕССАРАБСЬКОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ 18.05.2024

18 травня 2024 року в м. Болград пройшов «Міжнародний Бессарабський економічний форум». До організації та проведення заходу залучено Одеський державний аграрний університет – як провідний навчально-методичний і науковий центр з підготовки висококваліфікованих кадрів для різних галузей сільськогосподарського виробництва південно-західного Причорномор’я. Форум проводився в рамках Стратегії розвитку Одеської області 2021-2027 років та Стратегії сталого розвитку України до 2030 року. Організатором проведення заходу виступила Болградська міська рада Одеської області.

Основне завдання форуму – мотивування сільськогосподарських виробників, підприємців, науковців, органів місцевого самоврядування півдня Одеської області до участі у внутрішніх та міжнародних проєктах, залучення інвестицій в регіон для вирішення виробничих, інфраструктурних, соціальних завдань, створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів в умовах воєнного стану, зміцнення обороноздатності країни та безпеки громадян.

Одеський державний аграрний університет представляли:  Олена Безалтична – директор навчально-наукового інституту біотехнологій та аквакультури, кандидат сільськогосподарських наук; Тетяна Мацієвич – в.о. декана факультету економіки та управління, кандидат економічних наук, доцент; Інна Жунько – завідувач багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини, кандидат біологічних наук; Олексій Лотоцький – голова ради молодих вчених ОДАУ.

На форумі були представлені актуальні аспекти розвитку сучасного агропромислового комплексу у складних умовах сьогодення. Акцентовано увагу на проблемах, пов’язаних із досягненням відповідного рівня виробництва, запровадження технологій, які відповідають сучасним вимогам щодо окупності ресурсів, збереження навколишнього середовища, підвищення родючості грунту, адаптації до прояву кліматичних трансформацій та складнощів пов’язаних з тим, що країна перебуває в умовах війни, втрати територій з високими аграрними ресурсами, деградації кадрового та технічного потенціалу галузі, блокади логістики та міжнародної торгівлі. Ситуація є надзвичайно складною і потребує заходів тактичного та стратегічного рівня.

Під час форуму голова ради молодих вчених ОДАУ Олексій Лотоцький виступив з презентацією на тему:  «Актуальні аспекти розвитку сучасного агропромислового комплексу».  Представники ОДАУ мали можливість спілкування з учасниками та гостями,  провели профорієнтаційну роботу з абітурієнтами та їхніми батьками. Приємно відзначити, що серед учасників заходу було багато випускників ОДАУ різних років, які підтримують зв’язки з рідним ЗВО, звертаються до науковців університету за консультаціями, впроваджують їхні поради у практику.

Участь науковців ОДАУ у представницькому форумі стало черговим підтвердженням провідної ролі закладу у сфері підготовки кадрів для аграрної галузі півдня України. Сподіваємося на подальшу співпрацю з метою розвитку та процвітання рідного краю!