25 квітня 2018 року відбувся день практичної підготовки студентів 3-5 курсів інженерно-економічного факультету спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» Одеського державного аграрного університету за підтримки Центра розвитку та правової підтримки села в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Метою виїзного заняття було відвідування Національного Наукового Центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова”, знайомство з його історією становлення і розвитку, відвідування структурних підрозділів і мережі дослідно-виробничих господарств інституту, ознайомлення з сучасною науково-методичною роботою закладу, організацією території виноградних насаджень та особливостями ведення кадастру виноградників в південно-західному регіоні України.
В.о. зав. відділу екології винограду старший науковий співробітник Національного Наукового Центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” Булаєва Юлія Юріївна дуже тепло і на високому професійному рівні зустріла делегацію студентів в кількості 27 чоловік, яких супроводжували організатори виїзного заняття – Мовчан Т.В. і Соловйова Л.А.
Зав. відділу виноробства Пашковський О.І. та спеціалісти хіміко-аналітичної лабораторії відділу виноробства Тарасова В.В. і Бойчук О. провели ознайомчу екскурсію з сучасним технологічним та аналітичним обладнанням виноробства (аналізатором BACHUS і хроматографічним обладнанням).
Студенти з захопленням і великою зацікавленістю відвідали сучасний бібліотечний фонд та музей раритетних видань, що вразив їх, екскурсію до якого провела Суховілова В.М. з відділу науково-технічних інновацій.
Вихованці аграрного університету – майбутні інженери-землевпорядники ознайомились з історією становлення і розвитку Національного Наукового Центру – побачили рідкісні експонати музею, створеного на честь 100-річчя застування інституту.
Організацію території виноградних насаджень в натурі (на місцевості) на прикладі дослідних ділянок відділу селекції та ампелографії і відділу виноградарства представила Булаєва Ю.Ю., звернувши увагу на молоді виноградні насадження та насадження у плодоносному віці.
Під час виїзного заняття студенти побачили на дослідних ділянках роботу гідрометеорологічного посту інституту.
Булаєва Ю.Ю. надала дуже цінний, повчальний і вагомий для студентів і викладачів доробок інституту з питань створення та ведення кадастру виноградників України на базі розробленої та затвердженої методики і сучасного спеціально розробленого продукту Vin–Cad–Ukr, здатного працювати з різними даними, що дозволяє проводити файлообмін між новоствореною базою кадастру виноградників та банком даних земельного кадастру України, результатами обстежень насаджень та забезпечує взаємну підтримку між програмними продуктами, які застосовуються при вирішенні питань виноградарсько-виноробної галузі. В презентації була показана структура бази даних, основні її складові, схема складання та ведення кадастру виноградників, порядок ведення робіт, щодо внесення, зберігання та обробки інформації.
В кінці екскурсії було виділено час на обговорення питань, що зацікавили студентів і викладачів.