Відбувся науково-практичний форум «РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

29 травня 2024 року на базі факультету Економіки та управління за ініціативи професора кафедри Економічної теорії і економіки підприємства Тетяни ШАБАТУРИ, було проведено науково-практичний форум «РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ».

У форумі прийняли участь науковці України, викладачі ОДАУ, практики, представники бізнесу, урядових і громадських структур, аспіранти, здобувачі вищої освіти.

З вітальними словами виступили – Тетяна Небога, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків; Тетяна МАЦІЄВИЧ, в. о. декана факультету економіки та управління; Тетяна ШАБАТУРА, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії і економіки підприємства; Олександр СВІТОВИЙ, доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Гаррі ВУДУДА, арбітражний керуючий, керівник Державного підприємства «Дослідне господарство імені М.І. Кутузова ІНСТИТУТУ ВОДНИХ ПРОБЛЕМ І МЕЛІОРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК України»; Денис ТКАЧЕНКО, голова Великодальницької громади Одеської області.

Під час дискусії були представлені напрацювання науковців щодо проблемних питань, які постали перед аграріями України та бачення щодо розвитку агропромислового комплексу.

Олександр СУЩЕНКА, доктор економічних наук, професора кафедри інноваційних бізнес-технологій Київського національного економічного університету представив дослідження щодо фінансових можливостей для агропромислового бізнесу в умовах війни.

Олександр АВЕРЧЕВ, заслужений працівник науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри землеробства, дорадник сільськогосподарського виробництва представив дослідження щодо перспективних напрямків розвитку Херсонщини.

Олексій СИТНИК, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відмітив дослідження щодо використання внутрішніх вод Гайворонщини в аграрному виробництві.

Алла РЕВУЦЬКА, кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки Уманського національного університету садівництва висвітила наслідки впливу війни на українське сільське господарство.

З актуальною тематикою і своїм баченням проблеми, викликів в аграрному секторі, виступив Станіслав  ОСИК, доктор філософії, доцент кафедри економічної теорії і економіки підприємства ОДАУ.

Цікавими й актуальними були дослідження здобувачів вищої освіти: Сергія СУХЕНКА, Ольги КОНОПЕЛЬСЬКОЇ, Анатолія МЕДВЕДЕНКА, Анастасії АХТЕМЕНКО, Едуарда ГЛУЩЕНКО об’єктом дослідження яких були безвідходного агропромислового виробництва у сфері альтернативної енергетики, екологічні та соціальні ризики агровиробництва та шляхи їх зменшення, які викликали жваву дискусію у учасників форуму.

Фінансові аспекти агропромислового комплексу висвітили Тетяна ГНАТЬЄВА, Ірина КРЮКОВА, Ольга ПЕТРЕНКО, Тетяни КОБРИН, Ганни СОРОКИ, Тетяни ПІРНЯК, Дарії ЩЕРБАК.

Науковий форум пройшов в активній формі обговорення результатів досліджень, розширення розуміння процесів сьогодення, сформованих тенденцією розвиток агропромислового комплексу та сільських територій під час війни.