Головна » Новини » 12 квітня – день смерті відомого письменника, драматурга і поета Валентина Петровича Катаєва

12 квітня – день смерті відомого письменника, драматурга і поета Валентина Петровича Катаєва

Студенти-іноземці ОДАУ в рамках вивчення історії Одеси відзначили 12 квітня день смерті відомого письменника, драматурга і поета Валентина Петровича Катаєва.

Катаєв Валентин Петрович народився 28 січня (за новим стилем) 1897 року в Одесі в сім’ї вчителя. В Одесі сім’я Катаєвих жила на вулиці Канатній. Валентин Катаєв разом зі своїм братом Євгенієм навчалися у 5-ій Одеській класичній гімназії по вулиці Пантелеймонівській 13, де зараз розташований головний корпус Одеського державного аграрного університету.

Ім’ям Катаєва в Одесі названо провулок. У центрі міста, на вулиці Преображенській, є скульптурна композиція скульптора М.І. Степанова «Петя и Гаврик», героїв повісті письменника «Белеет парус одинокий».

Меморіальну дошку В.П. Катаєву встановлено на фасаді будинку, де народився письменник (вулиця Базарна, 4). Також меморіальна дошка є на фасаді головного корпусу Одеського державного аграрного університету (вул. Пантелеймонівська, 13), де зазначено, що у Одеській 5-ій чоловічій гімназії навчалися письменники: В.П.Катаєв з 1905 по 1914 роки та Є. Петров (Є.П.Катаєв) з 1911 по 1919 роки.

Помер Валентин Петрович Катаєв  12 квітня 1986 року в Москві, був похований на Новодівичому кладовищі столиці.

Контакти ОДАУ

Будні університету

Погода в Одесі

Корисні посилання