Головна » Будні університету » СТУДЕНТИ ЗНОВУ ЙДУТЬ ДО ТЕАТРУ

СТУДЕНТИ ЗНОВУ ЙДУТЬ ДО ТЕАТРУ

18 жовтня   студенти  нашого університету  відвідали  Одеський академічний театр музичної  комедії ім. М.Водяного , у якому переглянули оперету про  Одесу  «Біла акація». П’єса – В. Мас і М. Червінського, музика І.Дунаєвського.

Глядачі  поринули в історичну епоху Одеси, відчули незабутній колорит морського міста. Відчули прекрасні емоції від гри акторів. Із захопленням спостерігали за любовною історією головних героїв та відчули смак моря.

У рік свого 70-річчя Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного представляє легендарну оперету, поставлену в 1956 році на нашій сцені і стала візитною карткою театру. «Біла акація» для Одеської музкомедії – як «Чайка» для МХАТу.

«Задум” Білої  акації “виник у  травні 1954 року, коли до Одеси приїхали І. Дунаєвський з лібретистом  Володимиром Массом і Михайлом Червінським. “Ми гуляли по вулицях і мріяли, – згадував І. Гріншпун. –  Старий одеський двір, багато сусідів, де все ділять смутки  і радощі, що відбуваються в кожній родині … Так народжувалася … “Біла акація”.    Ми очікували її з нетерпінням, оскільки це був “одеський матеріал” … З перших днів приїзду до Одеси   хотілося присвятити спектакль цьому місту, багато раз оспіваного, овіяного романтикою “. В Одесі романтику завжди уособлювало море і моряки, а в 1950-х головними морськими героями були китобої. Догляд в рейс і повернення з рейсу флотилії “Слава” збирали в порту і на Приморському бульварі не тільки родичів і друзів, а й десятки тисяч спраглих побачити своїми очима це величне видовище. На відміну від офіційних дат, то були істинно народні свята. Тому саме китобоїв автори вирішили зробити героями нової оперети ». (А. Галяс «Сьогодні і назавжди»).           У 1957 році по спектаклю був знятий фільм, який 12 травня 1958 року вийшов на екрани, після чого «театр вирвався в лідери свого виду мистецтва. Михайло Водяний став тим, кого в старовину називали “улюбленець публіки”. А пісня Тоні про Одесу стала спочатку неформальним, а з 25 серпня 2011 року – офіційним гімном міста. Ця пісня назавжди “зріднилася” з голосом Ідалії Іванової … ».

 

 

 

Контакти ОДАУ

Будні університету

Погода в Одесі

Корисні посилання