Круглий стіл “Глобальні проблеми сучасності: екологічний аспект”

9-го жовтня о 15:30 відбувся круглий стіл, присвячений темі: “Глобальні проблеми сучасності: екологічний аспект”. Організатор: проректор з НР та МЗ Тетяна НЕБОГА. Присутніми були здобувачі, представники студентських наукових гуртків, Наукового студенського товариства ОДАУ та керівники гуртків.

Круглий стіл "Глобальні проблеми сучасності: екологічний аспект"На початку заходу завідувачка Фундаментальної бібліотеки ОДАУ Оксана КРАЙТЕЛЬ представила студентам літературу, що стосувалася теми зустрічі. Це книги, які є у вільному доступі в бібліотеці для всіх зацівлених здобувачів Університету. Наступним етапом круглого столу став перегляд документального фільму 2009-го року французького режисера Люка Бессона “Дім: побачення з Планетою”, який є однією з найвідоміших кінематографічних робіт, присвячених проблемам екології та змінам клімату. Фільм має унікальну особливість — всі його зйомки були зроблені з повітря, що надає глядачам змогу побачити планету Земля з висоти пташиного польоту. В фільмі показано дивовижну красу нашої Планети та те, як людська діяльність впливає на навколишнє середовище. Стрічка зачіпає такі важливі питання, як виснаження природних ресурсів, глобальне потепління, забруднення довкілля, вирубка лісів та інші екологічні проблеми. Один із головних меседжів фільму — це необхідність негайних дій для збереження екологічної рівноваги на Землі. За словами учасників круглого столу: “Фільм дуже сподобався через свою емоційну насиченість, що дозволило глибше усвідомити екологічні виклики, з якими стикається Планета. Це не тільки поглибило наші знання, але й надихнуло на подальше самостійне вивчення цієї теми”.

На закінчення здобувачі отримали завдання узагальнити інформацію щодо проблематики захисту навколишнього середовища та підготувати доповіді на наступну заплановану зустріч по тематиці глобальних проблем сучасності.