Стипендіальна програма (NŠP) Словацької Республіки

За інформацією Посольства Словацької Республіки в Україні, отриманою нотою від 22.09.2023 No15188/2023, в рамках Національної стипендіальної програми для підтримки мобільності іноземних студентів, докторантів, викладачів закладів вищої освіти, дослідників і митців оголошено про новий прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідження, мистецьке та лекційне стажування у Словаччині протягом літнього семестру 2023/2024 навчального року.

Останній термін подання заявок: 31 жовтня 2023 року до 16:00 год., причому перебування буде можливо реалізувати в межах літнього семестру 2023/2024 академічного року. Заявки подаються в режимі он-лайн на інтернет-сайті www.stipendia.sk або на www.scholarships.sk.

Основна інформація про Національну стипендіальну програму знаходиться в інформаційному бюлетні, що додається на англійській та словацькій мовах.

Національна стипендіальна програма (NŠP) Словацької Республіки була створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ВНЗ, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.

У  разі виникнення будь-яких питань щодо NSP можна звертатися безпосередньо до адміністраторів цієї програми та міжнародного відділу ОДАУ (Андрій Маєв, ua197307@ukr.net): Крістіна Саллерова для претендентів постійним місцем проживання в Словаччині: Сільвід Ліповска (sp-forelena@saiask);  для претендентів (студенти та докторанти) на здобуття стипендії з-за кордону, Ондрей Арадски (nsp-foreign@saiask);  для претендентів (викладачі вищих навчальних закладів, наукові та/або мистецькі працівники) на здобуття стипендії з-за кордону.

Національну стипендіальну програму (NSP) Словацької Республіки було схвалено Постановою Уряду Словацької Республіки № 557 від 13.07.2005 р. Рішення про продовження Національної стипендіальної програми було схвалено Постановою Уряду Словацької Республіки № 317 від 29.04.2009 р. Фінансується Національна стипендіальна програма Міністерством освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки: адміністративну підтримку програми забезпечує Словацьке академічне інформаційне агентство SAIA, n.o. Стипендіати NSP є стипендіатами Уряду Словацької Республіки.

Завершення наступного кола подання заявок відбудеться 30 квітня 2024 року – на перебування протягом 2024/2025 академічному році.

Водночас інформуємо, що з нагоди відкриття прийому заявок буде організовано вебінар під назвою «Study/research in Slovakia with the National Scholarship Programme». Вебінар розрахований на іноземних зацікавлених осіб, та відбудеться в п’ятницю, 13 жовтня 2023 року о 14:00. Вебінар буде проходити англійською мовою. Більш детальна інформація про вебінар, а також посилання для долучення до вебінару будуть опубліковані на сайтах SAIA та Національної стипендіальної програми, та відповідно у соціальних мережах SAIA, n.o.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до пункту 26 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 No 57, виїзд з України здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, під час дії воєнного стану обмежено.