Ще один крок до покращення освітніх програм

Забезпечення якості вищої освіти є пріоритетом у освітній діяльності Одеського державного аграрного університету, а тому залучення широкої академічної спільноти є дієвим механізмом гарантування належної якості освітніх програм.

У рамках громадського обговорення програм третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» 7 квітня 2023р. відбулася розширена зустріч проектної групи Одеського державного аграрного університету та проектної групи Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, яка має вагомий досвід підготовки фахівців вищої кваліфікації та приділяє велику увагу оновленню змісту та удосконаленню власних освітньо-наукових програм.

У своїх презентаційних доповідях гаранти освітніх програм – доктор с.-г. наук Олександр РУДІК (ОДАУ) та доктор с.-г. наук Тетяна МАРЧЕНКО (ІКОСГ НААН) оприлюднили зміст та розкрили особливості освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія».

В активному обговоренні учасники зустрічі відзначили актуальність даних освітньо-наукових програм, глибокий науковий зміст, узгодженість зі Стандартом освіти та відповідність потребам сучасного аграрного виробництва, науки і практики. Закцентувано увагу на унікальності представлених програм, як результату розвитку наукових шкіл зрошуваного, кліматично орієнтованого та адаптивно-ландшафтного землеробства й еколого-біологічного рослинництва. Передбачена вибіркова складова освітньо-наукових програм базується на концепції студентоцентрованого підходу процесу підготовки, та дозволяє у повній мірі, виходячи зі сфери наукових інтересів здобувачів освіти, вибудовувати індивідуальні освітні траєкторії. Синергія роботи широкого кола наукових та науково-педагогічних працівників на підставі поєднання великого наукового досвіду та освітньої практики дозволила внести в кожну із програм відповідні корективи.