27 березня відбувся семінар за підсумками реалізації академічної мобільності здобувачами ОДАУ на базі Університету прикладних наук ім. Лавослава Ружички (VEVU, м. Вуковар, Хорватія). Учасниками заходу, що проводився за ініціативи факультету економіки та управління, були проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Тетяна Небога, науково-педагогічні працівники та здобувачі факультету, співробітники ОДАУ, представники Уманського національного університету садівництва. Основними спікерами виступили здобувачі спеціальності «Менеджмент» Леся Мазур, Аліна Ярим та Тетяна Пірняк, які успішно пройшли навчання на базі хорватського університету-партнеру в період з 16 листопада 2023 по 01 березня 2024 року.

На початку заходу модератор – в.о. декана факультету економіки та управління Тетяна Мацієвич розповіла про історію освітньої програми Еразмус+, особливості її реалізації та практичні результати.

Під час презентації учасників аудиторія отримала інформацію про місто Вуковар та його молодий університет, що динамічно розвивається, специфіку навчального процесу, умови участі у програмі, культурні заходи, тощо.

Програмою академічної мобільності було передбачено вивчення 6 дисциплін. Усе навчання відбувалося англійською. Окрім теоретичних знань здобувачі мали можливість застосувати свої навички на практиці. РЕАЛІЗОВАНО АКАДЕМІЧНУ МОБІЛЬНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+На додаток до навчальної складової представниці університету долучилися до діяльності Українського культурно-просвітнього товариства «Іван Франко» у місті Вуковар, яке з 2003 року працює над збереженням та популяризацією української культури. Вони ознайомилися з роботою товариства, його організаційною структурою,  фінансовим становищем та взяли безпосередню участь у впровадженні культурних проєктів.

Після презентації учасниці академічної мобільності відповіли на численні запитання, що стосувалися різноманітних аспектів участі у міжнародній програмі.

Успішна реалізація академічної мобільності надала представницям ОДАУ можливість познайомитися з системою освіти в Хорватії, працювати в міжнародному середовищі, відчути  студентське життя у VEVU, знайти друзів з різних країн.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Андрій Маєв подякував учасницям за цікаву та корисну презентацію, та зазначив, що завдяки зусиллям керівництва та взаємодії з закордонними партнерами у нашому закладі постійно розвивається міжнародна співпраця та з’являються нові можливості для академічної мобільності.

Успішна реалізація програми навчання здобувачів ОДАУ є черговим етапом практичної імплементації Міжінституційної угоди на реалізацію академічної мобільності (Еразмус+, напрям КА1) з Університетом прикладних наук ім. Лавослава Ружички. Хорватські партнери відзначили успішну реалізацію академічної мобільності та висловили готовність до подальшої співпраці з ОДАУ в рамках консорціуму університетів.