Правила наукового цитування та посилання на використані джерела

За ініціативи фундаментальної бібліотеки ОДАУ за участю Ради молодих вчених 24 жовтня 2023 року відбувся вебінар “Правила наукового цитування та посилання на використані джерела”.

В рамках зустрічі співробітники бібліотеки розповіли про використання наукової інформації, звернули увагу на загальні та особливі вимоги при цитуванні.

Грамотне використання наукової літератури є однією з найважливіших вимог, що пред’являються до наукової роботи. Вміння автора працювати з науковою літературою, коректно вживати цитати і оформляти посилання на використані джерела виступає одним з показників рівня його академічної підготовки.

Під час зустрічі обговорювалося багато питань: якісні і кількісні характеристики посилань і цитат, посилання на іноземних авторів та цитування іноземних текстів, цитування за вторинними джерелами, цитування по цитаті, цитування неопублікованих і стародрукованих видань та ін.

Значну увагу приділили дотриманню принципів академічної доброчесності. Тому що правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності та сприяє якісному інтегруванню українських дослідників у світову систему наукової комунікації.

У вебінарі приймали участь завідувач бібліотеки Оксана КРАЙТЕЛЬ, здобувачі вищої освіти ІІІ (освітньо-наукового) рівня, завідувач аспірантури, молоді вчені, науково-педагогічні працівники університету.