ПОЄДНАННЯ ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ ТА НАВЧАННЯ

12 жовтня онлайн у режимі на платформі ZOOM відбулася зустріч голови ТОВ «Агропроект Юг» Мельника Миколи Андрійовича зі здобувачами освітніх рівнів бакалавр та магістр агрономічних спеціальностей.

Господарство, яке представляє Микола Андрійович має цікавий практичний досвід запровадження технології No-till в одній із найбільш екстремальних за погодними умовами зон України. Зацікавленість такою технології була зумовлена об’єктивними причинами. Агрономічна служба господарства звернула увагу на стабільний процес зниження родючості ґрунту та необхідність економії фінансів через зростання вартості аграрних ресурсів.

Земельні угіддя ТОВ «Агропроект Юг»

Застосування сучасних технічних комплексів таких як Salford RTS; CASE SDX 30 та інші дозволили якісно проводити повний комплекс польових робіт та неочікувано швидко продемонструвало позитивні зміни щодо фізичних показників ґрунту. Саме тому темою зустрічі було визначено «Досвід запровадження системи No-till в умовах Степової зони». Але, як зазначив доповідач, не техніка вирішує питання. Це інша філософія побудови системи людина-природа-виробництво. Це сучасні технології задіяння природніх механізмів для збереження ґрунту.
Микола Андрійович поділився із майбутніми агрономами своїм баченням переваг такої технології, особливостями вирощування пшениці озимої, соняшника, льону, ріпаку озимого та інших культур результатами економічного аналізу.

ПОЄДНАННЯ ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ ТА НАВЧАННЯ

Польовий дослід із над пізнім посівом пшениці озимої (альтернативного типу).

Слухачі студенти були дещо здивовані, оскільки в певному розумінні Микола Андрійович теж є здобувачем вищої освіти. Він навчається в аспірантурі Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства. Головним висновком зустрічі є те, що сучасний агроном потребує безперервного навчання і найкращим є поєднання науки та практики, яке базується почуттях любові до землі та бажання зберегти та примножити земні багатства.