Підсумки проведення Науково-методичного міжкафедрального семінару на тему «Інноваційні підходи до викладання іноземної мови у закладах вищої освіти»

06 грудня 2023 року в онлайн форматі відбувся Науково-методичний міжкафедральний семінар на тему «Інноваційні підходи до викладання іноземної мови у закладах вищої освіти». До участі у заході, який підготувала кафедра суспільно-гуманітарних наук ОДАУ, долучилися колеги з Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», Одеської державної академії будівництва та архітектури, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Зі словами привітання до аудиторії звернулися проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат філологічних наук, доцент Олена Коваленко та завідувач кафедри суспільно-гуманітарних наук, кандидат філософських наук, доцент Оксана Чебан.

Під час семінару було представлено доповіді на теми:

1. «Nothing is something: the new approach to the quotes in the English textbooks» (доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук ОДАУ, кандидат філологічних наук, доцент Світлана Насакіна)
  2. «Роль викладача в контексті сучасних трендів викладання іноземної мови у ЗВО» (доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук ОДАУ, кандидат наук з державного управління Андрій Маєв)
  3. «Формування лексичної компетентності здобувачів» (старший викладач кафедри мовної підготовки Одеської державної академії будівництва та архітектури Оксана Чаєнкова)
  4. «Цифрова компетентність викладача іноземної мови як складова впровадження та розбудови інклюзивної освіти» (викладач кафедри суспільно-гуманітарних наук ОДАУ, аспірант Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка» Марія Холод).

Доцент кафедри іноземних мов НТУ «Дніпровська Політехніка», кандидат філологічних наук, сертифікований тренер викладачів Британської ради Людмила Павленко не мала можливості приєднатися до семінару, але поділилася онлайн ресурсом «TWEE», який може бути використано при підготовці до занять, або розробці завдань за допомогою штучного інтелекту.

Учасники порушили широке коло питань щодо підвищення якості викладання іноземної мови, роботи з англомовними підручниками, використання цифрових технологій, формування лексичних навичок, тощо. Модератор заходу – доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук ОДАУ Світлана Насакіна відзначила актуальність заявленої тематики в контексті підвищення якості навчального процесу та подякувала спікерам за цікаві доповіді-презентації. Було погоджено пропозицію щодо продовження роботи семінару у наступному році із залученням широкого кола фахівців.