ПІДСУМКИ НАВЧАННЯ НА ДРУГОМУ РІВНІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

З 25 грудня 2023 р. на агробіотехнологічному факультеті Одеського державного аграрного університету розпочалася «гаряча» пора – публічний захист кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 201-«Агрономія», 202 – «Захист і карантин рослин», 203 – «Садівництво та виноградарство». Магістерська кваліфікаційна робота за вимогами представляє сьогодні самостійне дослідження та розробку наукової проблеми за обраною спеціальністю.

Тематика робіт охоплює актуальні питання агровиробництва в умовах зміни клімату. Саме тому головами екзаменаційних комісій є відомі вчені наукових установ системи Академії аграрних наук: Вячеслав Січкар – доктор біологічних наук, професор, зав. відділом селекції зернобобових культур Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннезнавства та сортовивчення (спеціальність 202), Ніна Мулюкіна – доктор сільськогосподарських наук, професор, заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут виноградарстіва і виноробства ім. В. Є. Таїрова» (спеціальності 201 та 203).

Загальна кількість випускників у грудні місяці за всіма спеціальностями магістерського рівня складає за денною та заочною формами навчання складає – 101 студент. Здобувачі вищої освіти, які закінчують навчання вже мають пропозиції працевлаштування, як у відомих компаніях із закордонним капіталом (Syngenta, ВАSF, Kernel…), так і у провідних агропідприємствах не лише Одеської області.

Бажаємо випускникам цього року творчого натхнення, успішного захисту та використати отримані знання на користь розвитку нашої держави.

Декан факультету Віктор ЗОРУНЬКО.