ОДАУ підтримує «Дія.Цифрова освіта»

Наша країна швидкими кроками рухається у напрямку цифрової трансформації і звичайно основою відповідного процесу є саме освіта.

Загальними передумовами цифрової трансформації є наявність Інтернету, цифрових сервісів, мобільних пристроїв та інших доступних цифрових технологій. У комплексі вони дозволяють серйозно змінювати широкий спектр взаємодій та комунікацій: підприємств зі споживачами, компанії з іншими компаніями, громадян та держави тощо.

У 2020 році ухвалено План дій цифрової освіти (2021-2027), який є оновленою політичною ініціативою Європейського Союзу (ЄС), яка визначає спільне бачення високоякісної, інклюзивної та доступної цифрової освіти в Європі та спрямована на підтримку адаптації освіти та навчання систем держав-членів до цифрової епохи і наша країна на всіх рівнях підтримує відповідний процес.

Одеський державний аграрний університет підтримує та впроваджує основи цифровізації у всі сфери нашої діяльності – це і електронний документообіг, і впровадження занять з ІТ на кожній освітній програмі, і участь у міжнародному проєкті «Цифрові мережа блакитної економіки та прискорення інновацій» (Акронім проєкту: DBAN, Номер проєкту: 101077599), що фінансується Європейським Союзом через ЄФМСРА (2021-2027) Європейського виконавчого агентства з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) та проведення курсів «Цифровізація для суб’єктів підприємницької діяльності».

В даному аспекті вкрай потрібним є забезпечення умов для цифрової освіти всіх верств населення, і Міністерство цифрової трансформації України надало унікальні можливості для цього – створила та постійно оновлює Єдиний державний веб-портал цифрової освіти «Дія.Цифрова освіта». Веб-портал має офіційну адресу в Інтернеті – osvita.diia.gov.ua та користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами та іншими навчальними ресурсами є безоплатним.

Це освітні серіали, що дозволяють відкрити нові кар’єрні можливості та зробити перший крок до нової професії. Користувач Дія.Освіта може створити персональну траєкторію навчання, вибравши ті навички, які цікавлять найбільше, щоб отримати персоналізовані освітні серіали. Тематика освітніх серіалів надзвичайно широка та пріоритет акцентовано на професіях, що мають попит на ринку праці. Також на Дія.Освіта можна переглядати освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки.

Тож, шановні здобувачі, викладачі та абітурієнти, долучаємось до реалізації спільної мети разом на платформі https://osvita.diia.gov.ua/