Наукові підходи до формування технологій вирощування сільськогосподарських культур в умовах змін клімату та воєнних дій

28 лютого 2023 року на базі Одеського державного аграрного університету відбулася нарада з питань розвитку аграрної науки, освіти та стратегії ведення аграрного виробництва в умовах зміни клімату та під час воєнних дій, участь в якій приймали широке коло зацікавлених осіб: управлінців обласного рівня, провідних науковців, представників бізнесу, виробництва та аграрної освіти. Модератором та провідним організатором заходу виступив Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН.

Відкрила захід із привітальним словом та доповіддю директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова. Вона проаналізувала стан та проблемні питання ведення аграрного бізнесу під час війни, тенденції до переорієнтації виробництва сільськогосподарської продукції, основні стратегічні напрямки розвитку агропромислового комплексу на Одещині, пріоритетні напрямки підтримки бізнесу та розвитку аграрної освіти від держави та іноземних партнерів.

У пленарному виступі змістовну доповідь що до роботи закладу представила директорка Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН доктор с.-г. наук, професор, академік НААН Раїса Вожегова. Вона наголосила, що лише за тісної співпраці учених, аграріїв виробничників і  освітян можливо досягти якнайскорішого відновлення та подальшого розвитку аграрного сектору країни. Було презентовано багатовекторну наукову роботу установи та її вагомі напрацювання. Для розповсюдження результатів наукових досліджень в установі систематично проводять конференції і семінари для широкого кола науковців, аспірантів, виробничників та інших працівників аграрної галузі. Налагоджені активні творчі стосунки співробітників наукової установи з викладацьким та аспірантським складом Одеського державного аграрного університету та  іншими  закладами.

Привітав учасників заходу ректор Одеського державного аграрного університету Михайло Брошков. На прикладі роботи ОДАУ він надав оцінку кадровому забезпеченню галузі, стану вищої освіти під час воєнного стану в країні, підняв проблемні питання щодо покращення on-line формату навчання, дав аналіз динамізації освітніх та освітньо-наукових програм за спеціальностями, що викладаються в навчальному закладі.

Із презентаціями і доповідями виступили начальник Херсонського обласного центру з гідрометеорології державної гідрометеорологічної служби МНС України Юрій Кіріяк, та начальник Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов.

Актуальна проблематика сьогодення була висвітлена в доповідях за результатами багаторічних наукових досліджень в аграрному секторі та досвіду організації навчального процесу провідних вчених Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, Одеського державного аграрного університету Одеського  державного  екологічного  університету та інших провідних установ України.

Комбіноване проведення наради одночасно в офлайн та онлайн форматах надав можливість участі науковців з Миколаївського національного аграрного університету, Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» НААН, Одеського національного технологічного університету, Петрівського аграрного коледжу, Білгород-Дністровського фахового коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій та інших зацікавлених сторін.

Корисні посилання: