Міністерство освіти і науки України повідомило про продовження строку подання інформації до Національної системи дослідників України. Таке рішення ухвалено з огляду на високу активність наукової спільноти та численні звернення дослідників.
Відтепер подати інформацію через особистий кабінет у Національній електронній науково-інформаційній системі URIS можна до 13:00 27 липня 2026 року.
Одеський державний аграрний університет закликає науково-педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів та всіх дослідників університету скористатися додатковим часом і долучитися до формування Національної системи дослідників України.
До системи можна внести відомості про:
- наукові публікації;
- грантові проєкти;
- патенти;
- міжнародну наукову співпрацю;
- підготовку дослідників;
- інші результати наукової та науково-технічної діяльності.
Рейтингування здійснюватиметься за результатами діяльності у 2023–2025 роках, а для дослідників, які є ветеранами війни, враховуватимуться досягнення за останні сім років.
Усі подані відомості проходитимуть процедуру верифікації. За її результатами буде сформовано загальний рейтинг дослідників України та окремий рейтинг молодих учених.
Для найкращих науковців передбачено державну підтримку. У 2026 році на виплату стипендій заплановано 190 млн гривень. Державні стипендії отримають 2650 найрезультативніших дослідників, а розмір щомісячної виплати становитиме 10 000 гривень протягом двох років.
Участь у Національній системі дослідників України є добровільною.
Закликаємо науковців Одеського державного аграрного університету не відкладати подання інформації та скористатися продовженим терміном. Участь у Національній системі дослідників України — це можливість представити власні наукові досягнення на національному рівні, долучитися до формування об’єктивного рейтингу українських дослідників та претендувати на державну підтримку.
Детальніше:





