Гостьова онлайн-лекція професора Luca Nalbone (університет м. МЕССІНА, ІТАЛІЯ) 23.05.2024 р.

23  травня 2024 року на факультеті ветеринарної медицини ОДАУ відбулася гостьова лекція доктора Luca NALBONE, D.V.M., Ph.D., старший науковий співробітник кафедри інспекції харчових продуктів тваринного походження факультету ветеринарних наук університету м. Мессіна «Occurrence and distribution of microplastics and nanoplastics in the environment and in foods and effects on animals and humans». Модератором заходу виступила завідувач багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини, асистент кафедри інфекційної патології, біобезпеки та ветеринарно-санітарного інспектування ім. професора В. Я. Атамася, к.б.н. Інна ЖУНЬКО. Технічна підтримка – доктор філософії за  спеціальністю «Біологія», доцент Оксана ЗЕЛЕНІНА. Робоча мова – англійська.

З вітальним словом виступили декан ФВМ, к.вет.н, доцент Катерина РОДІОНОВА та завідувач кафедри інфекційної патології, біобезпеки та ветеринарно-санітарного інспектування ім. професора В. Я. Атамася, д.вет.н., професор Ігор ПАНІКАР.

Впродовж лекції було розглянуто низку питань:

• Що таке пластикове забруднення?
  • Виникнення, поширення та доля мікро- та нанопластику у навколишньому середовищі.
  • Мікропластик і нанопластик у харчовому ланцюгу: харчові продукти як джерело забруднення для тварин і людей.
  • Вплив мікропластику та нанопластику на здоров’я людини та тварин: чи справді це проблема?
  • Уявлення про аналітичні методи екстракції та ідентифікації мікропластику та нанопластику в органічних матрицях.

На лекції були присутніми майже 90 осіб, серед яких здобувачі вищої освіти ФВМ, ННІБтА, здобувачі ступеня доктора філософії ОП 211 «Ветеринарна медицина», 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», науково-педагогічні працівники, співробітники ОДАУ та інших провідних ЗВО України, Туреччини.

Наприкінці лекції відбулася жвава дискусія, слухачі мали змогу завдати запитання та подякувати лектору за змістовну, інформативну доповідь на дуже актуальну тему. Заступник декана з навчально-методичної роботи, к.вет.н., Марія ХІМИЧ висловила слова вдячності італійським колегам та сподівання щодо подальшої співпраці.