Допомога виробництва підготовці наукових кадрів на Агробіотехнологічному факультеті ОДАУ

6 квітня о 13.00 відбулась зустріч на платформі ZOOM здобувачів  третього (освітньо-наукового) рівня (PhD) спеціальності 201 «Агрономія» із завідувачем ґрунтової лабораторії СФГ «Балкани», кандидатом географічних наук Григорієм Богдановичем Морозом. Подія відбулася у рамках діючого від 2020 року Договору про співпрацю між Одеським державним аграрним університетом та Селянським фермерським господарством «Балкани», керівником якого є випускник Агробіотехнологічного факультету та почесний професор університету Родослав Миколаевич Златов.

На зустрічі-презентації Григорій Богданович розповів про розташування та матеріально-технічне наповнення лабораторії, яке відповідає усім сучасним вимогам. У вигляді відеоспостереження у реальному часі здобувачі освіти мали змогу ознайомитись зі структурою приміщень і наявністю лабораторного обладнання останнього покоління. Направленість роботи лабораторії – це агрохімічний аналіз ґрунту, аналіз якості мінеральних добрив, елементи рослинної діагностики. Григорій Богданович приділив окрему увагу роз’ясненню принципів дії автоматизації процесів та використання програмного забезпечення для систематизації та узагальнення отриманих результатів. Лабораторія користується досить великою популярністю серед фермерів півдня Одеської області. За три роки свого існування господарство окупило затрачені кошти на створення такої лабораторії.

Григорій Мороз, колишній працівник Агробіотехнологічного факультету, запросив здобувачів-аспірантів ОДАУ до співпраці. Пообіцяв надати допомогу у оволодінні методиками вищевказаних досліджень. Господарство надає для аспірантів матеріальну базу безкоштовно. При лабораторії є готельний комплекс для розміщення під час навчання та проведення лабораторних аналізів. Відчуваючи зацікавленість аудиторії, Григорій Богданович із задоволенням відповів на усі запитання здобувачів та присутніх.

На зустрічі були присутні: аспіранти першого року навчання Лотоцький Олексій, Вакуленко Володимир, Куртев Костянтин, другого року – Євич Віктор, третього року – Флакей Валерій, Міхов Сергій, четвертого року навчання – Руденко Вячеслав. Були також присутні: завідуючий кафедри польових і овочевих культур Рудік Олександр Леонідович та професор кафедри захисту, генетики і селекції рослин Кривенко Анна Іванівна.

Підводячи підсумки зустрічі декан факультету Зорунько Віктор Іванович запросив Григорія Богдановича Мороза виступити з лекцією перед загальним студентським складом бакалаврату і магістратури у якості зовнішнього стейхолдера-науковця. Зустрічі подібного характеру на Агробіотехнологічному факультеті відбуваються щотижнево по четвергах на другій парі.