День вишиванки

17 травня 2023 року за ініціативи кафедри суспільно-гуманітарних наук у Одеському державному аграрному університеті була проведена кураторська виховна година на тему: “Українська вишиванка – генетичний код українця, оберіг і символ єднання нації”, присвячена  Дню вишиванки, який відзначають щороку в третій четвер травня.

Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Вона має величезне значення для кожного українця.

Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг. Крізь віки проніс український народ любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення. Кожний регіон України може представити свої унікальні звичаї, які пов’язані з національним орнаментом на одязі.

Здобувачі вищої освіти – Степанова Валентина, Скачко Валерія, Фірса Дар’я, Чайникова Марія та Шульженко Євгеній підготували надзвичайно цікаві, насичені та хвилюючі презентації, в яких показали, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг, що об’єднує тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання.

В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки є ще одним приводом заявити про те, що ми – українці, вільний народ незалежної держави.

Вишиванка є символом єднання, солідарності і підтримки. У нашій боротьбі за свободу та незалежність вишиванка оберігає нас своєю силою.

 

Інші новини

Подати документи