День слов’янської писемності та культури

За ініціативи фундаментальної бібліотеки ОДАУ за участю Ради молодих вчених 22 травня 2024 року відбувся онлайн захід, присвячений Дню слов’янської писемності та культури.

Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року, в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій, 24 травня встановлено Днем слов’янської культури і писемності.

Неоціненним надбанням людства, дзеркалом, яке відображає душу народу, його історію та звичаї є писемність і мова. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.

В історико-культурологічному екскурсі прийняли участь здобувачі вищої освіти І і ІІ освітніх та ІІІ (освітньо-наукового) рівнів, молоді вчені та науково-педагогічні працівники університету. Слухачі ознайомились з історією виникнення слов’янської писемності, життям та діяльністю слов’янських першовчителів Кирила та Мефодія. Уніфікована для усіх слов’ян писемність, яку вони створили, мала велике значення в історії країн південно-східної Європи.

Захід мав інформаційний та комунікативний характер, був пізнавальним, насиченим і цікавим.