Пошук, розробка та запровадження інноваційних методів у навчальному процесі сучасних університетів є на часі для освітнього середовища. Для успішних результатів з цього питання доречним є вивчення досвіду колег з інших країн щодо розробки оновлених підходів до викладання окремих дисциплін у дистанційному форматі у зв’язку з пандемією, війною. Даний підхід передбачає міжнародну кооперацію викладачів та науковців задля обміну знаннями, передового досвіду та інновацій у методології викладання.
У зв’язку з цим представники кількох українських закладів вищої освіти (Національний університет біоресурсів та природокористування України, Полтавський державний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д. Моторного) у кооперації із Шведським університетом наук про життя розпочали роботу над проєктом «Навчання під час атак – стабільна освіта в українських університетах в умовах ризику» (Learning under attacks – sustainable education at risk in Ukrainian Universities (проект № 01236/2023).
Мета проєкту полягає у навчанні викладачів створювати електронні навчальні матеріали за допомогою сучасних ліцензованих програм, удосконаленні окремих навчальних матеріалів. Крім того, в рамках проєкту передбачено втілення у навчальний процес низки новацій – для початку з методом «перевернутого класу».
Тривалість даного проєкту 24 місяці. Координатором від ОДАУ є професор, доктор сільськогосподарських наук Руслан Сусол. В рамках проєкту передбачено обмін студентами та викладачами. Одеський державний аграрний університет вдячний за фінансову підтримку Шведському інституту (SI) та усім партнерам за можливість плідної співпраці.