ПОЛІТИКА АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ. ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ АКАДЕМІЧНОГО ПЛАГІАТУ

За ініціативи фундаментальної бібліотеки ОДАУ за участю Ради молодих вчених 24 вересня 2024 року відбувся вебінар «ПОЛІТИКА АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ. ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ  АКАДЕМІЧНОГО ПЛАГІАТУ».

Академічна доброчесність вимагає, щоб і здобувач вищої освіти, і викладач, і дослідник почували себе вільними від руйнівного впливу корупції та академічного консерватизму. Проте, академічна доброчесність передбачає не тільки академічну свободу, але й відповідальність.

Під час вебінару були розглянуті основні принципи дотримання академічної доброчесності у закладі вищої освіти. Значна увага була приділена поняттям плагіат, його типам та видам. В рамках зустрічі ознайомилися з нормативно-правовою базою, в якій визначені основні поняття та принципи створення в умовах університету етичних відносин, відповідальність за порушення академічної доброчесності, програмно-технічний засіб для перевірки плагіату Strike Plagiarism, перелік робіт, які підлягають перевірці на академічний плагіат, рекомендації щодо проведення перевірки текстів, орієнтовні показники оригінальності текстів та ін.

У вебінарі прийняли участь проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Тетяна НЕБОГА, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Інна МАЛЕЦЬКА, завідувач бібліотеки Оксана КРАЙТЕЛЬ, здобувачі вищої освіти ІІ та ІІІ (освітньо-наукового) рівня, завідувач відділу аспірантури та докторантури, молоді вчені, науково-педагогічні працівники університету.

Зустріч була інформативною, насиченою і цікавою.