За ініціативи Ради молодих вчених ОДАУ до Дня науки в Україні 16 травня 2024 року о 14.00 годині відбулась наукова зустріч на тему: «Трансформація сільського господарства: нові технології та інновації як акселератор розвитку сталої біоекономіки».

Відкрив засідання голова Ради молодих вчених Одеського державного аграрного університету Олексій ЛОТОЦЬКИЙ. Привітав усіх присутніх з Днем науки та наголосив, що об’єднання та координація роботи молодих науковців заради нових досягнень і перспектив у складні часи є пріоритетною.

На зустрічі розглядалися напрямки економічного зростання суспільства, що не шкодять довкіллю та є соціально узгодженими. Спікер Ольга ЄРМАКОВА – доктор економічних наук, професор, завідувачка відділу економіко-екологічного розвитку приморських регіонів, голова Ради молодих вчених Державної установи «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України» розкрила учасникам сучасні тенденції розвитку сільського господарства, охарактеризувала глобальні проблеми, вирішення яких пов’язують з розвитком біотехнології – ліквідація нестачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров’я та якості навколишнього середовища. Основними складовими сталої біоекономіки є соціальна, екологічна та економічна стійкість – сталість і циркулярність, що сприяє оновленню галузей промисловості, модернізації первинних виробничих систем, захисту навколишнього середовища.

Зустріч проходила у формі жвавої дискусії та була інформативною, насиченою і цікавою.

За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо укладення меморандуму про співпрацю між Радою молодих вчених ОДАУ та Радою молодих вчених ДУ «ІРЕЕД НАН України».