Гостьова онлайн-лекція професора LUCA NALBONE (Університет м. Мессіна, Італія) 19.09.2024 р.

19  вересня 2024 року на факультеті ветеринарної медицини ОДАУ відбулася гостьова лекція доктора Luca Nalbone, D.V.M., Ph.D., старшого наукового співробітника кафедри інспекції харчових продуктів тваринного походження факультету ветеринарних наук університету м. Мессіна «Updates on bacterial defence strategies (resistance, tolerance and persistence) and how these can also pose a threat to humans through food consumption». Робоча мова – англійська.

З вітальним словом виступила завідувач багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини, асистент кафедри інфекційної патології, біобезпеки та ветеринарно-санітарного інспектування ім. професора В. Я. Атамася, к.б.н. Інна Жунько.

Впродовж лекції було розглянуто низку питань:

• Чи знаєте ви, як бактерії захищаються від несприятливих агентів?
  • Ключові відомості щодо ростових характеристик бактерій.
  • Основні стратегії бактеріального захисту: резистентність, толерантність і стійкість.
  • «Подрімати»: стан спокою як механізм захисту бактерій.
  • Інформація щодо аналітичних методів оцінки формування персистуючих клітин у популяції бактерій: феноменологічний підхід.
  • Як стратегії бактеріального захисту можуть поставити під загрозу безпеку харчових продуктів?

До лекції долучилися здобувачі вищої освіти факультету ветеринарної медицини, науково-педагогічні працівники, співробітники ОДАУ та ЗВО Туреччини.

Після виступу доктора Luca Nalbone учасники мали можливість поставити запитання та взяти участь у дискусії. Модератор заходу Інна Жунько  подякувала лектору за змістовну доповідь та корисну інформацію на актуальну тему. Також було висловлено подяку збройним силам України  за мужність та героїзм і сподівання на особисту зустріч з італійськими колегами найближчим часом.