Зустріч з представниками консультсва Республіки Польща

27 січня 2021 року до Одеського державного аграрного університету (далі – ОДАУ) завітав Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек і віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща в Одесі Єльжбєта Маршалек. Високоповажні гості поспілкувалися з ректором Михайлом Брошковим і представниками академічної спільноти ЗВО.

Під час зустрічі ректор Михайло Брошков розповів присутнім про ОДАУ та ключові стратегічні напрямками діяльності Університету. Начальник відділу міжнародних відносин та зовнішньоекономічних зв’язків ОДАУ Ірина Антонік доповіла про інтернаціоналізацію та співпрацю Університету із закордонними закладами вищої освіти за різними напрямами та спеціальностями, з яких найбільша кількість припадає саме на польські ЗВО, й наголосила на потребі та важливості такої взаємодії в майбутньому. «Ми пишаємося цим і відкриті для подальшої спільної роботи. Сподіваємося, що продовжуватимемо рухатись у цьому напрямі», – зазначила Ірина Антонік.

Завідувач бібліотеки ОДАУ Оксана Крайтель, розповіла про зберігання у бібліотечному фонді колекції рідкісних книжкових пам’яток, надрукованих польською мовою протягом 18-19 століть, які становлять виняткову цінність з огляду польської історії, культури чи науки за межами країни. Також для гостей було організовано тематичну книжкову виставку «Польська книга у фондах фундаментальної бібліотеки ОДАУ».

Представники академічної спільноти ЗВО говорили про співпрацю Університету з Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі (виробничу, наукову, культурну, освітню) та відповіли на запитання, які цікавили гостей: про візити польських делегацій до Університету; про кількість студентів, їхнє подальше працевлаштування; про матеріально-технічну базу Університету; про розвиток виноградарства та виноробства Причорномор’я тощо.

Наприкінці розмови Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек подякував ректорові й усій університетській спільноті за теплий прийом. «Сподіваюся, що наша співпраця буде продовжуватися», – відзначила Катажина Солек.

Зі свого боку, ректор Одеського державного аграрного університету Михайло Брошков теж подякував очільнику Генконсульству Республіки Польща в Одесі. «Щиро дякуємо, що знайшли час зустрітися з нашим колективом. Я переконаний, що й надалі ми співпрацюватимемо з консульством і польськими університетами», – резюмував ректор.