Завідувач кафедри,

Родіонова Катерина Олександрівна

Кандидат ветеринарних наук, доцент

Скрипка Галина Андріївна

Кандидат ветеринарних наук, асистентКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизиКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизи

Горобей Олексій Михайлович

Кандидат ветеринарних наук, доцентКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизиКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизи

Хімич Марія Сергіївна

Рудь Валентина Олегівна

Кандидат сільськогосподарських наукКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизиКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизи

Півень Ольга Тарасівна

Власенко Ірина Олександрівна

Старший лаборантКафедра ветеринарної гігієни, санітарії та експертизи

Навчальні дисципліни, які викладаються на кафедрі :

• Безпечність та якість продукції АПК
  • Безпечність харчових продуктів і продовольчої сировини
  • Ветеринарна деонтологія
  • Ветеринарна радіобіологія
  • Ветеринарна радіологія
  • Ветеринарна санітарія
  • Ветеринарна санітарія і гігієна
  • Ветеринарна токсикологія
  • Ветеринарно-санітарна експертиза
  • ВСЕ диких тварин і птиці
  • ВСЕ при заразних захворюваннях
  • Гігієна аквакультури
  • Гігієна кормів і кормових добавок
  • Гігієна молока і молочних продуктів
  • Гігієна первинної переробки тварин і продуктів забою
  • Гігієна продуктів тваринного походження
  • Гігієна рослинних харчових продуктів
  • Гігієна с-.г. тварин
  • Гігієна тварин
  • Гістологічні дослідження у ВСЕ
  • Екотрофологія
  • Методи аналізу продовольчої сировини і харчових продуктів
  • Основи ветеринарної медицини
  • Професійна етика та історія ветеринарної медицини
  • Санітарна екологія
  • Сертифікація та стандартизація продуктів тваринного походження
  • Судова ветеринарно-санітарна експертиза

Історія кафедри

Кафедру засновано 16 липня 1973 р. Очолив її д.в.н, професор Ковбасенко В. М., випускник Білоцерківського інституту. У створенні кафедри заслуга не тільки професора В. М. Ковбасенка, але і провідних вчених факультету, зокрема ректора проф. І. С. Самойленка, який розумів, що майбутнє ветеринарної медицини не тільки у лікуванні тварин, а й у виробництві якісної продукції тваринництва.

Основною метою створення кафедри ветсанекспертизи було підвищення знань студентів з однієї з найважливіших ланок ветеринарної медицини – ветеринарно-санітарної експертизи і проведення підготовки науковців цієї галузі. Окрім навчального процесу, на кафедрі, з початку її створення, активно проводилася науково-дослідна робота. Серед науковців, підготовлених на кафедрі, першим захистив докторську дисертацію доц. О. І. Кривутенко, що сприяло створенню на факультеті окремої кафедри та зміцненню наукового потенціалу факультету.

З 1992 р кафедра функціонувала як кафедра ветсанекспертизи та фармакології. Крім дисциплін, що викладались раніше, додались нові: фармакологія, токсикологія, радіобіологія. У систему підготовки лікарів ветеринарної медицини-ветсанекспертів, на той час, входили три філії кафедри, створені на базі Одеського м’ясокомбінату, Чорноморської і Кіровської птахофабрик, які очолювали випускники факультету, учні кафедри, головні лікарі підприємств.

Протягом 15-и років на факультеті на чолі із проф. В. М. Ковбасенком, працювала спеціалізована Вчена рада із захисту дисертацій зі спеціальності 16.00.06 – ветсанітарія. На кафедрі, під керівництвом проф. Ковбасенка В. М., підготовлено 42 науковця, у т.ч. 3 доктори і 39 кандидатів наук. Науковці, підготовлені на кафедрі, працювали і працюють у вищих навчальних закладах України, на виробництві, у керівних органах ветеринарної медицини. Новизна проведених на кафедрі наукових досліджень була підтверджена 8 авторськими свідоцтвами СРСР та 15 патентами України, деякі з яких (авт. свид. 2316478 от 21.03.77 «Способ получения рибонуклеазы»), на той час, не мали аналогів у світовій практиці. За 40 років існування на кафедрі підготовлено 27 підручників, навчальних посібників та монографій; понад 46 методичних розробок для навчального процесу і понад 120 для виробництва.

У 2011 р до кафедри ветсанекспертизи була приєднана кафедра епізоотології та паразитології. У 2015 р кафедра реорганізована та отримала назву «Ветеринарної гігієни, санітарії і експертизи». Очолила кафедру д.в.н., професор Тарасенко Л. О. На сьогоднішній день на кафедрі здійснюється науково-дослідна робота за тематикою: «Вивчення впливу ветеринарно-санітарних, гігієнічних, екологічних і технологічних факторів на організм, продуктивність, якість і безпечність продукції тварин біогеохімічних провінцій півдня України та удосконалення їх моніторингу».

З 2012 р проф. Тарасенко Л. О., у складі робочої групи від університету, вибороли міжнародний грант «Забезпечення сталого виробництва та впровадження належної практики вирощування великої рогатої худоби в господарствах Румунії, Республіки Молдова та прикордонного регіону України» mis etc 1549. У ході реалізації проекту було організовано і проведено три практичних семінари «з передової практики вирощування великої рогатої худоби в прикордонних регіонах Румунії-України-Республіки Молдова» кожною із трьох країн-партнерів (Румунія, республіка Молдова, Україна) із запрошенням селекціонерів, виробничників, представників асоціацій і влади (близько 60 учасників кожного семінару, плюс 20 учасників від країн-партнерів). Результатом міжнародної співпраці стало створення сучасної лабораторії для визначення якості продукції тваринництва, обмін досвідом, вивчення сучасних технологій  на базі двох пілотних ферм у Румунії і республіці Молдова, впровадження програмного забезпечення для моніторингу продукції тваринництва, користування базою даних партнерів.

Контактна нформація
Tel .: (048) 7659097