День практичної підготовки студентів ОДАУ з плодівництва у ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД»

31 серпня студенти 2 курсу Одеського державного аграрного університету, Агробіотехнологічного факультету, спеціальностей «Агрономія» і «Садівництво та виноградарство» під керівництвом доцента кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Іщенко І.О. та асистента Савчука Ю.О. прийняли участь у дні практичної підготовки з плодівництва у ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД» (с. Барабой, Овідіопольського р-ну, Одеської області).

Захід був організований Одеською обласною сільськогосподарською дорадчою службою «Центр розвитку та правової підтримки села» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в рамках реалізації Меморандуму про співробітництво з університетом.

Студенти ознайомилися з керівництвом компанії ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД», її структурою та напрямками роботи.

Далі головний агроном, консультант підприємства, випускник ОДАУ Зеленченко Юрій Олексійович ознайомив студентів з сучасною зрошувальною системою, яка застосовується в даному підприємстві. Звернули увагу студентів на аспектах, при використані поливної води та при фертигації багаторічних насаджень. Далі на майбутніх аграріїв чекало знайомство з інтенсивною технологією вирощування столового винограду, від закладання виноградних насаджень до збирання врожаю, ознайомлення з сортовим асортиментом. Також дізналися на що треба звернути увагу при виборі сорту. В підприємстві застосовується новітня,що не має аналогів в Україні система ведення винограду – пергола, тому була приділена увага особливостям встановлення шпалери.

Наступною культурою, якою займається підприємство є – персик. Юрій Олексійович також ознайомив студентів з новітньою інтенсивною технологією вирощування персику, особливістю якої є загущена схема садіння та нова система формування. Наприкінці дня практичної підготовки, студенти задавали питання Зеленченко Ю.О., на які отримували досить цікаві, науково-обґрунтовані та з прикладами власного досвіду ведення фермерського господарства відповіді на питання.