Одеський державний
аграрний університет

Трансфер технологій та комерціалізація знань в освітніх закладах Одеси

Трансфер технологій та комерціалізація знань в освітніх закладах Одеси

28 травня 2021 року Одеський державний аграрний університет прийняв участь у круглому столі «ТРАНСФЕР ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ ОДЕСИ» на базі Одеського центру трансферу знань та технологій (далі – Центру) при Одеському національному економічному університеті. У зустрічі, як очно, так і дистанційно (засобами інтернет-зв’язку) прийняли участь представники вишів, науково-дослідних інститутів на наукових лабораторій Дніпра, Донецька, Києва, Львова, Полтави, Сум, Харкова, Херсона та 9-ті вишів Одеси. На зустрічі також були представники регіональної влади та бізнес середовища.

Круглий стіл розпочався привітанням Ковальова Анатолія Івановича –ректора Одеського національного економічного університету та Камишина Володимира Вікторовича – директора Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.

В ПРОГРАМІ ЗУСТРІЧІ пролунали наступні доповіді:

  1. Мережа центрів трансферу знань і технологій в Україні.
  2. Пропозиції держави щодо розвитку підприємництва та інноваційного середовища у регіоні.
  3. Запити бізнесу на інноваційні проекти від університетської науки.
  4. Нові можливості з трансферу знань та технологій на платформі Дія.Бізнес в Одесі.
  5. Перспективи інвестування в інноваційні проекти в регіоні.
  6. Презентація моделі співпраці бізнесу та університетів в питанні трансферу знань і технологій.
  7. Позитивний досвід розвитку стартап-екосистеми в StartupUniversity.

Керівник Одеського центру трансферу знань та технологій ГРЕБЕННИК Наталя Григорівна презентувала новий формат роботи Центру, який побудований на наступному:

– акцент на інноваторах із числа студентів та викладачів вишів;

– індивідуальний підхід до кожного інноваторам, проекта, університету

– адресна допомога за конкретним запитом з боку інноватора або бізнесмена

– супровід впродовж всі стадій від стартап-ідеї до компанії-єдинорога

– відкритість до комунікації з усіма зацікавленими особами.

Для цього на сайті центру https://ttn-odessa.com/ створені:

для інноваторів – форма інноваційної пропозиції, де інноватори можуть заявити про свої ідеї на будь-якій стадії;

для бізнесу – форма запиту на інноваційну розробку, де бізнесмени можуть вказати проекти, за якими необхідно провести наукові дослідження;

для університетів – форму на зустріч, якою можна замовити проведення на території університету семінар, воркшоп, майстер-клас, тренінг та будь-який інший захід за потрібної тематикою у зручний для слухачів університету час.

Після цього слідувало обговорення зазначених питань з боку представників різних організацій та професорсько-викладацького складу присутніх Вишів. Варто відмітити, що питання, які були порушені, викликали жваву дискусію та спонукали до пошуку шляхів налагодження та удосконалення системної комунікації у трикутнику: держава, бізнес та наука/освіта.

Головні меседжі від учасників зустрічі можна сформулювати наступним чином:

  1. Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації РАДУЛОВ Дмитро Дмитрович зазначив, що у регіоні є низька проектів, спрямованих на підтримку науки та освіти і кількість цих проектів буде ише збільшуватися внаслідок того, що інноваційний розвиток є пріоритетом для регіональної влади.
  2. Директор агентства транскордонного співробітництва “Єврорегіон Нижній Дунай” КАПТАЛАН Сергій Михайлович презентував спільний проект агентства та Одеського центру трансферу знань та технологій , який спрямований на пошук грантів для фінансування наукових досліджень, а також допомогу у підготовці інноваційних проектів для презентації потенційним інвесторам.
  3. Представник провідного бізнесу Одещині, директор з корпоративного управління та комунікацій ПАО «Одескабель» ДУБІЛЕЙ Олексій Миколайович вказав на великий запит на наукові дослідження з боку бізнесу та зазначив, що необхідний відповідний механізм комунікації, щоб бізнес-структури мали можливість швидко знаходити виконавців інноваційних розробок та не відволікатися від основних бізнес-процесів.
  4. Голова правління громадської організації «Центр проєктних ініціатив» ВЕРНІК Олександр презентував проект Дія.Бізнес в Одесі та наголосив про готовність бізнесу до реалізації спільних проектів з університетами регіону. Він запросив науковців надавати інноваційні розробки та запропонував допомогу у їх презентації інвесторам та подальшій реалізації.
  5. CEO Харківського офісу трансферу технологій Максим Головахін, який долучився до зустрічі їз свого офісу у Дубаї у онлайн режимі, розповів, що головним напрямком їх роботи є «упаковка стартапов и поиск инвестиций». Увагу всіх присутніх привернула фраза « …грошей на інновації у світі більше, ніж інноваційних проектів, в які ці гроші можна вкласти». Це одностайно надихає науковців на науковий пошук.

Присутні наголосили на особливій актуальності теми заходу, оскільки заклади вищої освіти в цілому і Одеської області зокрема мають великий науковий потенціал, але рівень трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень залишається дуже низьким. У той же час, бізнес-середовище демонструє запит, що динамічно зростає, на проведення наукових досліджень та виконання інноваційних розробок у різноманітних сферах господарювання та напрямках економіки. За цих умов університети повинні стати центрами створення та реалізації передових ідей інноваційних розробок і генерування інноваційної еліти суспільства.

Наприкінці роботи круглого столу усі учасники мали можливість поспілкуватись в неформальній обстановці, обговорити спільні проєкти.

Прещиро вдячні організаторам за чітку організацію такого технологічного заходу, змістовно наповнені виступи та цікаву інтелектуальну комунікацію!

Інші новини

Подати документи