Одеський державний
аграрний університет

Інноваційний елемент штучного інтелекту – ДАТЧИК СТАНУ ТВАРИНИ

Інноваційний елемент штучного інтелекту – ДАТЧИК СТАНУ ТВАРИНИ

Тваринництво – одна із найдавніших і найважливіших сфер людської діяльності, яка пройшла довгий шлях вдосконалення та впровадження нових технологій, аби досягти максимальної ефективності. У сучасному світі важливу роль в оптимізації усіх сфер діяльності займає впровадження штучного інтелекту. Тваринництво також не стало виключенням і вже зараз новітні технології допомагають фермерам у всьому світі раціоналізувати їх роботу.

Сьогодні, технології, які імітують людський інтелект, завдяки складним алгоритмам мають можливість отримувати та аналізувати дані, такі як: температура тіла тварини, погодні та температурні умови, стан і склад води, а також, може ідентифікувати поширені захворювання у тварин, в режимі реального часу.

Однак сьогодні ключ до успіху застосування інноваційних проектів у тваринництві – це кваліфікований персонал. Саме від досвіду, знань і умінь людей залежить «стелю» продуктивності тварин. Таких фахівців в Україні вкрай мало. Причина цього в тому, що в країні відсутні галузеві школи підготовки кадрів для роботи з технологічним обладнанням, програмним забезпеченням і штучним інтелектом саме в аграрній сфері, зокрема в тваринництві. Адже нездатність персоналу тваринницького підприємства впоратися з проблемами, час від часу, що трапляються у зв’язку з високотехнологічними розробками, приводить до часткової або навіть повної втрати стада. Що є актуальною проблемою аграрного сектора і це дає можливість йти в ногу з часом і готувати таких фахівців-майбутнього. Саме таких фахівців нині готують у дружній співпраці Одеський державний аграрний університет та Державний університет «Одеська політехніка».

Хочеться відмітити, що в Одеському державному аграрному університеті вперше серед аграрних вузів України введено навчальну дисципліну «Системи штучного інтелекту», що найближчим часом дасть можливість створити і нову спеціальність пов’язану з фахівцем IT-технологій саме в аграрному секторі.

22 вересня 2021 року старшим викладачем кафедри проектного навчання в IT, Державного університету «Одеська політехніка» Кондратьєвим Сергієм Борисовичем (розробник датчика), було проведено лабораторно-практичне заняття з навчальної дисципліни «Системи штучного інтелекту» на факультеті Ветеринарної медицини Одеського державного аграрного університету, де вперше було випробовувано, розроблений науково-педагогічними працівниками, перший елемент штучного інтелекту – датчик стану тварини, що встановлює температуру тіла тварини, її серцебиття. Дані та аналітика легко завантажуються до спеціального додатку, яким можна користуватися за допомогою смартфону або комп’ютеру. Але це тільки початок. На майбутнє – це створення електронного керівництва стадом (автоматична реєстрація і обробка даних по всім тваринам з врахуванням їх біологічних особливостей). Здобувачі вищої освіти мали можливість спробувати самостійно отримати дані та проаналізувати стан тварин, а також особливо важливим хочеться відмітити і обізнаність здобувачів та надання цікавих ідей для подальшої роботи з використання штучного інтелекту саме в тваринництві.

Маємо надію що отримані студентами напряму «Ветеринарна медицина» практичні навики стануть в пригоді в подальшій професійній діяльності та підвищать конкурентоздатність підготовлених фахівців

Інші новини

Подати документи