Одеський державний
аграрний університет

Фахівець з громадського здоров’я

Професія сьогодення – фахівець з громадського здоров’я, одна з найбільш актуальних професій в умовах реформування галузі охорони здоров’я, створення сприятливих умов для зміцнення та збереження здоров’я населення як найвищої соціальної цінності, протидії поширенню пандемії Covid-19.

Ми пропонуємо забезпечення підготовки компетентних професіоналів у галузі охорони здоров’я населення, надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я», спроможних успішно виконувати професійні та організаційно-управлінські обов’язки.

Галузі та сектори працевлаштування здобувачів вищої освіти:

• Діяльність у сфері профілактичної медицини;
  • Діяльність у сфері менеджменту в охороні здоров’я;
  • Діяльність у сфері медичного права та біотетики;
  • Діяльність у сфері економіки охорони здоров’я;
  • Діяльність у сфері екології;
  • Діяльність у сфері соціального забезпечення та обслуговування населення;
  • Діяльність у соціально-інформаційній (комунікаційній) сфері.

Чи будуть вводитися нові професії для фахівців з громадського здоров’я?

Наразі робочою групою Міністерства охорони здоров’я, а я є членом цієї групи, відбувається  напрацювання пропозицій до класифікатора професій у сфері охорони здоров’я. Було визначено три професії, які є суто професіями системи громадського здоров’я. По перше, це лікар-епідеміолог. Тобто це лікар, який набуває додаткових компетенцій в процесі післядипломної підготовки. Цей професіонал готується системою медичної освіти. А от дві інші професії готуються саме в нашій магістратурі і, згідно вимог повинен мати освітню кваліфікацію «магістр громадського здоров’я». Це епідеміолог та спеціаліст з довкілля і здоров’я. Кожен з них матиме свої завдання та функції. Таким чином, людина, яка закінчить магістратуру з громадського здоров’я, вона дістає ще й конкретну професію.

Працевлаштування тих осіб, які вже мають вищу освіту, і здобувають додатково магістратуру із громадського здоров’я

Більшість спеціалістів, які вже мають дипломи про вищу освіту можуть здобувати цю додаткову спеціалізацію. Наприклад журналісти, які хочуть більш ґрунтовно розібратися в сфері громадського здоров’я, екологи, фізики, хіміки, соціологи – вони зможуть отримати додаткову компетенцію і бути конкурентними у цій галузі.

Наприклад, юридичні питання у сфері здоров’я населення є дуже важливими, в програмі навчання освітньої програми за другим (магістерським) рівнем вищої світи виділено 90 годин підготовки з питань правового забезпечення громадського здоров’я та права особи у сфері охорони здоров’я. У нас, наприклад, є предмет Економіка громадського здоров’я (фінансовий менеджмент програм громадського здоров’я) – 150 годин, політика, етика, лідерство, інформатизація і комунікація системи громадського здоров’я, екологія людини – в принципі ОДАУ намагається зачепити якомога більший спектр тих предметів, без яких розуміння громадського здоров’я було б неповним.

Як результат, по закінченні магістратури фахівець набуває додаткових компетентностей, стає фахівцем у сфері громадського здоров’я, і зрозуміло, що можливості його професійного зростання стають значно потужнішими.

Чому ми?

Диплом державного
зразка, визнаний в
більшості країн світу